Lev Poprad vyhral doma po dráme nad CSKA Moskva 3:2

NETKY.SK • 27 Január 2012, 08:19 • 2 min

Lev Poprad vyhral doma po dráme nad CSKA Moskva 3 2 - Hokej Hokejisti HC Lev Poprad zvíťazili vo štvrtkovom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy na domácom ľade nad CSKA Moskva tesne 3 2. Levi rozhodli o triumfe v prostrednom dejstve, keď v rozpätí troch

Hokejisti HC Lev Poprad zvíťazili vo štvrtkovom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy na domácom ľade nad CSKA Moskva tesne 3:2. "Levi" rozhodli o triumfe v prostrednom dejstve, keď v rozpätí troch minút otočili stav stretnutia vo svoj prospech a v tretej tretine si po strhujúcom závere udržali tesné vedenie vďaka víťaznému gólu Tomáša Netíka. Svojich spoluhráčov dokázal v niektorých momentoch podržať brankár Ján Laco.
      Najbližšie sa zverenci Radima Rulíka predstavia v sobotu 28. januára opäť pred domácimi tribúnami v súboji s bieloruským klubom Dinamo Minsk (17.00).

HC Lev Poprad - CSKA Moskva 3:2 (0:1, 2:0, 1:1)
      Góly: 28. Netík (Pilař, Chabada), 31. Sigalet (Matai, Lundberg), 57. Netík (BARTEČKO) - 11. SUROVÝ (Guskov, Širokov), 54. Paršin (Širokov, Guskov). Rozhodovali: Feofanov, Bondar - Raming, Misjur (všetci Rus.), vylúčení: 7:5 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 4500 divákov - vypredané.
      zostavy:
      HC Lev Poprad: Laco - Pilař, Mezei, Sigalet, Mihálik, Lewis, Štrbák, Hunkes - Netík, Lundberg, Bartečko - Novotný, Kristek, Špirko - Huna, Chabada, Fabricius - Hellström, Matai, Sekáč
      CSKA Moskva: Staňa - Guskov, Sergejev, Rjasenskij, Čáslava, Buravčikov, Pašnin, Ožiganov, Gusev - Surový, Persson, Širokov - Filatov, Badjukov, Jašin - Kučerov, Zubov, Paršin - Pronin, Bucajev, Barbašev

"Levi" vstúpili do stretnutia aktívne, ale obrana hostí ich nepúšťala do vyložených šancí. V 4. minúte sa dostal do zakončenia Persson, avšak domáci gólman spoľahlivo zasiahol. Hráči CSKA pokračovali v pozornej defenzíve a vyrážali do rýchlych protiútokov. Trpezlivá a predovšetkým disciplinovaná hra im priniesla v 11. minúte vedúci gól, keď v presilovke tečoval tesne pred Lacom puk Surový - 1:0. V 13. minúte mohol odpovedať po Bartečkovej nahrávke Netík, strelu spomedzi kruhov kryl Staňa. O tri minúty neskôr sa dostal do zakončenia Kristek, no po peknej kombinácii so Sekáčom namieril tesne nad hosťujúcu bránku. Do konca úvodnej dvadsaťminútovky už gól nepadol napriek príležitostiam na oboch stranách.
      Hneď na začiatku druhej tretiny sa domáci dva razy previnili proti pravidlám, no hostia nedokázali využiť takmer dvojminútovú presilovku piatich proti trom. Tento moment naštartoval "levov" k útočnej aktivite, v 28. minúte vyrovnal v početnej výhode o dvoch hráčov Netík - 1:1. Aj v ďalšom priebehu boli častejšie pri puku domáci a o tri minúty neskôr ich poslal po prvý raz do vedenia Sigalet, ktorý si na svoje konto zapísal vôbec prvý presný zásah v prebiehajúcej sezóne - 2:1. Hosťom nepomohol ani následný oddychový čas. Päť minút pred koncom druhej časti sa dostal do úniku Bartečko, no bol nedovolene atakovaný dvojicou brániacich hráčov a hlavný rozhodca nariadil trestné strieľanie. Zo slovenského mikrosúboja vyšiel víťazne Staňa, stav sa teda nemenil.
      Do tretieho dejstva nastúpili obidve mužstvá s útočnou aktivitou a príležitosti sa striedali na oboch stranách. Tréner hostí Július Šupler pozmenil zloženie útočných formácií s cieľom otočiť nepriaznivý vývoj zápasu. V 48. minúte napriahol Gusev, ale Laco pohotovým zákrokom lapačkou vytlačil puk mimo bránky. Obojstranne rýchly pokračoval aj v ďalšom priebehu, pričom sa obaja súperi napádali už pri rozohrávke v strednom pásme. V 54. minúte sa predsa len hostia dočkali vyrovnávajúceho gólu, keď domáceho gólmana prekonal v úniku Paršin - 2:2. "Levi" však odpovedali tri minúty pred koncom duelu a na 3:2 upravil svojim druhým gólom v zápase Netík - 3:2. Infarktový záver zvládli lepšie hráči spod Tatier a zaslúžene sa tešili z najtesnejšieho víťazstva.