Lev Poprad - SKA Petrohrad 0:4

NETKY.SK • 28 Október 2011, 21:10 • 2 min

Lev Poprad - SKA Petrohrad 0 4 - Hokej Hokejisti HC Lev Poprad prehrali vo štvrtkovom stretnutí Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) na domácom ľade s SKA Petrohrad 0 4. O víťazstve hostí rozhodol predovšetkým záver druhej tretiny, v ktorom dokázali streli

Hokejisti HC Lev Poprad prehrali vo štvrtkovom stretnutí Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) na domácom ľade s SKA Petrohrad 0:4. O víťazstve hostí rozhodol predovšetkým záver druhej tretiny, v ktorom dokázali streliť dva góly v rozpätí necelej minúty. Zverenci trénera Radima Rulíka v pondelňajšom zápase privítajú na domácom ľade klub Avangard Omsk, ktorého trénerom je Čech Rostislav Čada.
HC Lev Poprad - SKA Petrohrad 0:4 (0:0, 0:2, 0:2)
Góly: 38. Mortensson, 39. Weinhandl, 56. Thoresen, 58. Tichonov. Rozhodovali: Zacharov, Sergejev - Pavlov, Lazarev, vylúčenia: 3:3, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 4404 divákov - vypredané.
HC Lev Poprad: Duba - Klouček, Pilař, Mezei, Hunkes, Mihálik, Sigalet, Jank - Nagy, Nedorost, Bartečko - Netík, Mikúš, Špirko - Chabada, Kristek, Huna - Balán, Lundberg, DaSilva
SKA Petrohrad: Štěpánek - Kalinin, Koľcov, Denisov, Grebeškov, Višnevskij, Semionov - Průcha, Thoresen, Tichonov - Klimenko, Mortensson, Weinhandl - Arťjuchin, Nepriajev, Rybin - Koroľov, Fiodorov, Makarov
Prvú príležitosť v stretnutí si vypracovali domáci hráči, keď v 3. minúte Hunkesov nahodený puk šikovne tečoval Nedorost. Na druhej strane mal gól na hokejke Weinhandl, z tesnej blízkosti však netrafil Dubovu bránku. Domáci hráči hýrili aktivitou, no príležitosti Hunu, Netíka, či Mihálika si cestu za Štěpánkov chrbát nenašli. V závere úvodnej dvadsaťminútovky mohol ešte počas presilovej hry otvoriť skóre duelu Kristek, ale jeho teč po Mezeiovej strele putoval iba tesne vedľa bránky hostí.
Do druhej časti vstúpili aktívnejšie hostia, v 23. minúte si však domáci gólman s ich šancami na dva razy poradil. V polovici stretnutia bol blízko ku gólu v početnej výhode o jedného muža Průcha, v páde však minul odkrytú časť Dubovej bránky. Ešte v tej istej presilovke nebezpečne vypálil Kalinin, stav sa po zákroku domáceho brankára nemenil. "Levi" dobre bránili i kombinovali, v 34. minúte vystihol zlú rozohrávku hostí DaSilva, jeho následnú prihrávku však Lundberg nedokázal zužitkovať. V ďalšom priebehu hráči Petrohradu ubránili tretie oslabenie a dve minúty pred koncom druhej tretiny otvorili skóre duelu, keď sa dokázal presadiť Mortensson - 0:1. Neprešla ani minúta a "levi" už prehrávali 0:2. Po petrohradskom "kolotoči" pretlačil puk do bránky pomedzi Hunu, Hunkesa a brankára Dubu švédsky útočník Weinhandl. V posledných sekundách mohol pridať tretí gól hostí Koľcov, našťastie pre domácich sa tak nestalo.
Záverečné dejstvo odštartoval príležitosťou Nagy, Štěpánek vytlačil puk až na plexisklo. Domáci sa čoraz častejšie tlačili do zakončení, ale tie končili väčšinou mimo hosťujúcej bránky. V 52. minúte prepadol na modrej čiare obranca Sigalet, Makarov s Fiodorovom však dobrú šancu nevyužili. Štyri minúty pred koncom duelu využil presilovú hru hosťujúci Thoresen - 0:3 a po ňom ďalšiu o dve minúty neskôr i Tichonov - 0:4.