Lev Poprad prehral doma so Salavatom Ufa 2:3 po predĺžení

NETKY.SK • 18 Január 2012, 08:27 • 2 min

Lev Poprad prehral doma so Salavatom Ufa 2 3 po predĺžení - Hokej Hokejisti HC Lev Poprad prehrali v utorňajšom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy na domácom ľade s HC Salavat Julajev Ufa 2 3 po predĺžení a zaznamenali už svoju siedmu prehru v rade. Naj

Hokejisti HC Lev Poprad prehrali v utorňajšom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy na domácom ľade s HC Salavat Julajev Ufa 2:3 po predĺžení a zaznamenali už svoju siedmu prehru v rade. Najbližšie zverenci Radima Rulíka privítajú vo štvrtok 19. januára opäť na domácom ľade ruský klub Neftechimik Nižnekamsk (19.00).

HC Lev Poprad - Salavat Ufa 2:3 pp (1:1, 0:1, 1:0 - 0:1)
      Góly: 7. Kristek (ŠPIRKO), 57. ŠPIRKO (Pilař, MIKÚŠ) - 18. Saprykin (Proškin, Radulov), 28. Grigorenko (Saprykin, Radulov), 63. Trubačov (Kozlov). Rozhodovali: Ravodin, Sergejev - Šeľanin, Sivov (všetci Rus.), vylúčení 6:5 na 2 min, presilovky 0:1, oslabenia 0:0, 4139 divákov.
      HC Lev Poprad: Laco - Pilař, Mezei, Sigalet, Mihálik, Hunkes, Štrbák, Hellström, Lewis - Netík, Lundberg, Bartečko - Kristek, Mikúš, Špirko - Huna, Chabada, Sekáč - Novotný, Matai, Fabricius
      Salavat Ufa: Davydov - Aťušov, Proškin, Kondratev, Blaťák, Nakladal, Koistinen, Grigorev, Jemelin - Radulov, Grigorenko, Saprykin - Kozlov, Zinoviev, Pihlström - Mirnov, Sčastlivyj, Platonov - Trubačov, Taratuchin, Koľcov

Už na začiatku 2. minúty sa dostal po chybe Mihálika do ideálnej príležitosti hosťujúci Pihlström, ale Laco si s jeho zakončením poradil. "Levi" odpovedali v 7. minúte, keď si na Špirkovu prihrávku spoza bránky nakorčuľoval Kristek a strelou spomedzi kruhov otvoril skóre stretnutia - 1:0. Už o niekoľko minút neskôr sedela na lavici hanby trojica domácich hráčov, no hostia nedokázali dlhú presilovku piatich proti trom využiť. Počas nej sa do najväčšej šance dostal v 10. minúte Proškin, ktorý však z tesnej blízkosti Laca neprekonal. Po ukončení trestu sa oba tímy snažili pozorne brániť a vyrážali do rýchlych protiútokov. Hosťujúci tím si vytvoril tlak počas vylúčenia Netíka a dve minúty pred koncom úvodnej dvadsaťminútovky vyrovnal Saprykin, ktorý dorazil vyrazený puk za ležiaceho brankára domácich - 1:1.
      Druhá tretina sa začala početnou výhodou domáceho družstva, ale Mezei a ani Mikúš nedokázali prekonať Davydova. V ďalšom priebehu mali aktivitu na svojich hokejkách hostia a v 28. minúte sa dostali po Grigorenkovom zakončení po prvý raz do vedenia - 1:2. Ten zužitkoval ideálnu prihrávku Saprykina v prečíslení dvoch proti jednému. Aj v nasledujúcich minútach pokračovali hráči Salavatu Ufa v dobýjaní Lacovej bránky. Mironov, Platonov a opäť Mironov ho však nedokázali prekonať. "Levom" sa nedarilo vypracovať si dobré príležitosti, no v samom závere druhej časti mal tri šance Huna, ale ani raz nenamieril presne.
      V treťom dejstve sa obidve mužstvá snažili predovšetkým neurobiť chybu v obrane a vyrážali do brejkov. Obaja gólmani však držali svojich spoluhráčov. V polovici tretej tretiny mali hostia k dispozícii presilovú hru, no hráči spod Tatier si dali pozor. Na začiatku 57. minúty predviedol druhý popradský útok peknú kombináciu, po ktorej vyrovnal na 2:2 Špirko. Vzápätí mohol rozhodnúť Mikúš, ale sám zoči-voči Davydovi neuspel. Na opačnej strane mal gól na hokejke Saprykin, jeho tvrdú strelu zastavila konštrukcia Lacovej bránky. Do konca zápasu sa stav nezmenil a na rad prišlo predĺženie. V jeho úvode mali domáci výhodu presilovej hry, ktorú však nevyužili a po jej skončení rozhodol v 63. minúte o triumfe hostí Trubačov.