Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
29. nov. 2020Vratko
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Letná univerzita pre seniorov.
Letná univerzita pre seniorov.
27.06.2017 17:39 Relax
Letná univerzita seniorov prinesie témy o histórii, hudbe i Dunaji
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
27.06.2017 17:39 Relax

Letná univerzita seniorov prinesie témy o histórii, hudbe i DunajiBRATISLAVA – Bratislavskí dôchodcovia si počas prvej polovice tohtoročného augusta opäť môžu rozšíriť obzor svojich vedomostí prostredníctvom Letnej univerzity seniorov (1.-10.8.). Primátor hlavného mesta Ivo Nesrovnal a rektor Univerzity Komenského (UK) v Bratislave Karol Mičieta dnes uzavreli zmluvu o spolupráci pri organizácii 7. ročníka vzdelávacieho cyklu.


Primátor hlavného mesta po podpise zmluvy zvýraznil, že projekt Letnej univerzity seniorov spája záujem mesta i očakávanie starších obyvateľov Bratislavy. "Chceme, aby sa naši seniori, ktorí tvoria dôležitú časť života a kultúry Bratislavy, cítili vo svojom meste dobre a letná univerzita je práve jednou z možností, ako tomu pomôcť," uviedol Nesrovnal, pričom poukázal na pozitívnu spätnú väzbu, ktorú mesto dostáva od absolventov predchádzajúcich ročníkov.

 

Nesrovnal taktiež spresnil štyri tematické oblasti tohtoročných prednášok. „Bude to baroková Bratislava, teda Bratislava za čias Márie Terézie, Dunaj a jeho význam, Úloha hudby v živote človeka a tiež otázka zachovania a rozvoja duševného zdravia," priblížil. Prezradil, že jedným z prednášajúcich bude aj operný spevák Martin Babjak.

 

Rektor UK Karol Mičieta doplnil, že výber tém reflektuje na záujem samotných seniorov, organizátori zohľadňujú i to, ako možno tú alebo onú oblasť zrozumiteľne vysvetliť čo najširšej skupine poslucháčov. "Verím, že letná univerzita bude pre seniorov i inšpiráciou doplniť si ďalšie vedomosti, prostredníctvom univerzity tretieho veku, ktorá ponúka možnosť vzdelania v rámci širokého spektra oblastí," uviedol.

 

Prednášky budú počas prvých dvoch augustových týždňov v utorok a štvrtok (1.8., 3.8., 8.8. a 10.8.). Zapísať sa na letnú univerzitu budú môcť seniori od pondelka 3. júla, prostredníctvom prihlášok na oddelení služieb občanom v sídle magistrátu hlavného mesta. Počet miest je obmedzený, kapacita

 

Zrkadlovej siene, kde sa prednášky aj tentoraz uskutočnia, je približne 150 miest. Mičieta pripustil, že sa organizátori zaoberajú aj myšlienkou sprístupniť prednášky aj tým, ktorí sa nich fyzicky nebudú môcť zúčastniť. "Ak by bol takýto záujem, vieme niektoré prednášky alebo časti prednášky sprístupniť na webovej stránke mesta alebo univerzity," dodal rektor UK.

 

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: TASR

Foto:  TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok