Lazio s 10 hráčmi vydrelo výhru nad AC, postúpilo do semifinále pohára

NETKY.SK • 28 Január 2015, 09:22 • 2 min

MILÁNO - Futbalisti Lazia Rím sa stali prvými semifinalistami Talianskeho pohára. V utorkovom štvrťfinálovom dueli na San Sire zdolali domáce AC Miláno tesne 1:0 a slávili postup. Jediný gól súboja strelil v 38. minúte z pokutového kopu argentínsky stredopoliar Lucas Biglia, ktorý potrestal ruku Michelangela Albertazziho vo vlastnej šestnástke.

Lazio pritom hralo vyše polčas s 10 hráčmi, tesne pred prestávkou totiž dostal po druhej žltej červenú kartu stopér hostí Lorik Cana. "Rossoneri" nedokázali v druhom polčase zúročiť početnú prevahu a zaznamenali tak ďalšiu krutú prehru, ktorá ešte viac prehĺbila ich hernú krízu. Milánčania, ktorí podľahli Laziu aj v sobotu v Serii A (1:3), zaznamenali v januári tri prehry a jednu remízu.