Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
30. máj. 2023Ferdinand
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Zo zoznamu psychotropných látok by sa mala vylúčiť látka cannabidiol
Zo zoznamu psychotropných látok by sa mala vylúčiť látka cannabidiol
02.12.2020 09:18 Relax
Látka cannabidiol vypadne zo zoznamu psychotropných látok. Sme jedinou krajinou v EÚ, kde nie je povolená
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
02.12.2020 09:18 Relax

Látka cannabidiol vypadne zo zoznamu psychotropných látok. Sme jedinou krajinou v EÚ, kde nie je povolenáBRATISLAVA - Zo zoznamu psychotropných látok by sa mala vylúčiť látka cannabidiol (CBD).


Vyplýva to z návrhu novely zákona o omamných a psychotropných látkach a prípravkoch, ktorý v stredu schválila vláda. Rezort zdravotníctva v materiáli pripomenul, že látka cannabidiol nie je uvedená v dohovoroch OSN a Slovensko je jediným členským štátom Európskej únie, ktorý ju považuje za psychotropnú látku.

 

Zlepší sa podnikateľské prostredie

Zoznam by sa mal tiež doplniť o dve omamné látky I. skupiny, sedem psychotropných látok I. skupiny a dve psychotropné látky III. skupiny. Novela by mala mať pozitívny vplyv na podnikateľské prostredie, najmä pre držiteľov povolenia na zaobchádzanie s omamnými a psychotropnými látkami

 

 

"O túto sumu sa znížia príjmy Slovenskej zdravotníckej univerzity v Bratislave, a tým sa zakladá negatívny vplyv na rozpočet verejnej správy," uviedlo v návrhu novely ministerstvo zdravotníctva.

 

Prečítajte si tiež: Boli by ste za alebo proti dekriminalizácii marihuany? Vláda v tom má jasno!

 

Zvýši sa zamestnanosť
Vyradenie CBD zo skupiny psychotropných látok by tiež malo mať pozitívny vplyv na podnikateľské prostredie v kozmetickom priemysle. Sekundárne by sa mala podľa rezortu zvýšiť zamestnanosť, keďže látka cannabidiol sa používa v kozmetickom priemysle a výrobky s ich obsahom nebudú zaradené medzi kontrolované látky

 

Tým by sa malo zjednodušiť ich uvádzanie na trh, výroba, distribúcia a predaj. Novela by tiež mala umožniť pružnejšie trestno-právne postihovať nezákonnú činnosť subjektov zameraných na nezákonnú výrobu a predaj omamných látok a psychotropných látok.

 reklama


Zdroj: SITA/Netky Katarína Žáková

Foto:  PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok