Lampard zariadil výhru Chelsea, Arsenal prišiel o všetko v závere

NETKY.SK • 4 Január 2012, 09:07 • 2 min

Futbalisti Chelsea Londýn zvíťazili v pondelňajšom zápase 20. kola anglickej ligy na ihrisku Wolverhamptonu Wanderers 2:1. Zverenci portugalského trénera Andreho Villasa-Boasa takmer stratili triumf v 84. minúte, keď vyrovnal írsky obranca Stephen Ward, no gólom Franka Lamparda z 89. minúty napokon ukoristili všetky tri body.
"The Blues" viedli od 54. minúty, keď sa presadil brazílsky stredopoliar Ramires. V tabuľke Premier League Chelsea preskočila mestského rivala Arsenal a je štvrtá. "Gunners" ale majú pondelňajší zápas s výkopom o 18.30 SEČ na pôde Fulhamu k dobru.
Swansea City dokázala zvíťaziť na ihrisku birminghamskej Aston Villy 2:0 a podarilo sa jej dobyť hradby na ihriskách súperov prvýkrát v sezóne. Dvoma gólmi zariadil výhru Stoke City na ihrisku Blackburnu 2:1 Peter Crouch. Štvrtú výhru hostí v úvodných štyroch pondelňajších zápasoch si vybojoval Norwich City na pôde Queens Park Rangers (2:1).
Arsenal Londýn prišiel v londýnskom derby body na ihrisku Fulhamu o všetky v samotnom závere. Na gól Laurenta Koscielneho z prvého polčasu odpovedal päť minút pred koncom Steve Sidwell a v nadstavenom čase zabezpečil triumf pre domácich Bobby Zamora. V čase gólov Fulhamu hrali Gunners už bez vylúčeného Johana Djouroua.