La Coruňa zaskočila Barcelonu

NETKY.SK • 13 December 2015, 10:44 • 2 min

MADRID - V úvodnom sobotňajšom stretnutí 15. kola najvyššej španielskej futbalovej súťaže Primera División privítala FC Barcelona na svojom ihrisku Deportivo La Coruňu a napokon obe mužstvá získali po jednom bode.

Domáci viedli od 39. min gólom Messiho, v 62. min zvýšil rozdiel v skóre Rakitič. Hostí vrátil do zápasu v 77. min gól Lucasa Péreza, konečnú remízu 2:2 zariadil o deväť minút neskôr Bergantinos.
Celta Vigo zásluhou presného zásahu Aspasa zvíťazila nad Espanyolom Barcelona tesne 1:0. Granada o svojom triumfe 2:1 na ihrisku Levante rozhodla až v 89. min. Oba góly hosťujúceho tímu strelil Penaranda. Dvomi gólmi sa prezentoval aj Gameiro, ktorý zabezpečil výhru FC Sevilla nad Gijónom 2:0. Tím Las Palmas sa vďaka presnému zásahu Williana Josého v tretej minúte nadstaveného času do siete Betisu Sevilla odpútal z poslednej priečky tabuľky.

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 15. kola najvyššej španielskej futbalovej súťaže Primera División:

FC Barcelona - Deportivo La Coruňa 2:2 (1:0)
Góly: 39. Messi, 62. Rakitič - 77. L. Pérez, 86. Bergantinos

Celta Vigo - Espanyol Barcelona 1:0 (1:0)
Gól: 42. Aspas, ČK: 47. P. Hernández (Celta Vigo) po druhej ŽK

Levante - Granada 1:2 (0:0)
Góly: 66. Simao - 50. a 89. Penaranda

FC Sevilla - Gijón 2:0 (0:0)
Góly: 75. a 80. Gameiro (prvý z pok. kopu), ČK: 74. L. Hernández (Gijón) po druhej ŽK

Las Palmas - Betis Sevilla 1:0 (0:0)
Gól: 90.+ Willian José