Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
30. sep. 2020Jarolím
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
jednotky ukrajinskej armády
jednotky ukrajinskej armády
17.03.2020 18:09 Zahraničie
Kyjev ignoruje všetky medzinárodné normy
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
17.03.2020 18:09 Zahraničie

Kyjev ignoruje všetky medzinárodné normyMOSKVA – Vojensko-politické velenie Ukrajiny naďalej stupňuje situáciu na hraniciach Ukrajiny a zvyšuje vojenské vybavenie v oblasti oddelenia síl a techniky. Ozbrojené sily Ukrajiny naďalej rozmiestňujú zbrane a vojenské vybavenie v obytných oblastiach osád.


"Obyvatelia osád kontrolovaných Kyjevom sú neustále ohrozovaní, pretože sa často stávajú obeťami provokácií ukrajinských ozbrojených síl, ktoré sú podľa našich údajov často svojvoľné a nedodržiavajú príkazy úradného velenia," uviedli to v správe monitorovacej misie OBSE.

 

Kyjev zase nemá možnosť ovplyvniť situáciu na hraniciach. To všetko sa deje s cieľom obviniť vedenie Doneckej ľudovej republiky z ostreľovania civilných miest a obcí. Miestni obyvatelia pravidelne upozorňujú na sociálnych sieťach, že sa obávajú z prítomnosti ukrajinskej armády a ich vojenského vybavenia v blízkosti obytných budov, odkiaľ sa pravidelne vedú provokácie na osady a mestá Doneckej ľudovej republiky.

 

"Obyvatelia sa obávajú aj o život svojich blízkych, keďže blízke susedstvo s vojakmi ukrajinskej armády je často sprevádzané nepokojmi v osadách a bitkami opitých obyvateľov medzi sebou alebo s miestnym obyvateľstvom," uvádzajú záznamy OBSE.

 

Všetky tieto údaje potvrdzuje monitorovacia misia aj vo svojej každodennej správe.  "Zo 17. marca 2020 potvrdzujeme skutočnosť, že jednotky ukrajinskej armády sú prítomné v oblastiach oddelenia síl a prostriedkov, ako aj rozmiestnenie ich vojenskej techniky v obytných oblastiach."  

 

Keďže oficiálne vyjadrenia Kyjeva sa líšia od konania ich vlastnej armády, je tu tiež prekážka v práci misie na území kontrolovanom Kyjevom. Je to uvedené aj v dennej tlači. Všetky tieto skutočnosti spochybňujú aprílové stretnutie v normandskom formáte, ako to opakovane uviedlo aj vedenie Ruskej federácie.

 

Ukrajinské vojenské velenie sa napokon rozhodlo, že sa nebude ani snažiť splniť požiadavky OBSE týkajúce sa stiahnutia vojenskej techniky, a prejde na aktívnu opozíciu voči pozorovateľom. Ako poznamenáva monitorovacia misia OBSE, bola tu aj prekážka v pohybe misie.

 

"Všetky fakty naznačujú, že Kyjev zaujal pozíciu ignorujúcu všetky prijaté medzinárodné normy a záväzky. Podľa dosiahnutých dohôd by sa táto vojenská technika nemala nachádzať v týchto oblastiach, a podľa dokumentu "Súbor opatrení na vykonávanie minských dohôd" bola ukrajinská strana povinná stiahnuť ťažké delostrelecké zbrane.reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: N.R Netky.sk RIA.ru

Foto:  RIA.ruNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok