Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
17. aug. 2022Milica
BratislavaBratislava 19°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
30.11.2016 16:02 Ekonomika
Kybernetický zločin môže byť súčasťou vydierania aj politiky
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
30.11.2016 16:02 Ekonomika

Kybernetický zločin môže byť súčasťou vydierania aj politikyBRATISLAVA – Jedenástym ročníkom konferencie Judgment Day najviac rezonovali elektronické vydieranie, tzv. ransomware, spolu so stratégiou obrany voči nemu. Tri štvrtiny účastníkov konferencie v ankete potvrdili, že najväčším principiálnym problémom informačnej bezpečnosti vo firmách nie sú technológie, ale zamestnanci. Konferenciu zameranú na trendy a vízie v kybernetickej bezpečnosti organizuje spoločnosť TEMPEST.


Najslabší článok je ľudský faktor

Ako prvý vystúpil na konferencii s prednáškou generálmajor Jonathan Shaw. Viac ako 170 účastníkom konferencie a odborníkom na bezpečnosť odkázal, že technológie samotné nie sú zárukou bezpečnosti. „V súčasnosti pripisujeme výrazne vyššie ohrozenia bezpečnosti ľudskému faktoru ako v minulosti. Musíme si uvedomiť, že neochraňujeme dáta, ale informácie, o ktoré je stále väčší záujem. Okrem dômyselného použitia informačných technológií je preto potrebné viac investovať do ľudí a budovať lojalitu. Vyškolený a lojálny zamestnanec je výrazne menšie bezpečnostné riziko ako frustrovaný,“ dopĺňa Shaw, bývalý veliteľ protiteroristickej divízie Ministerstva obrany Veľkej Británie, odborník na islamský svet, účastník konfliktov v Iraku či Kosove a jeden z najväčších expertov v oblasti kybernetických útokov na vlády a komerčné subjekty. V jeho prezentácii odzneli odporúčania pre subjekty verejnej správy i firmy.

 

Upozornil, že zodpovednosť za kybernetické útoky nesmie byť delegovaná a musí ju niesť najvyšší výkonný orgán spoločnosti alebo organizácie. Shaw upriamil pozornosť aj na čo najrýchlejšiu akciu a investovanie do bezpečnosti, čím predídeme výrazne vyšším stratám v budúcnosti.

 

Ransomware na vzostupe

Medzi viacerými prednášajúcimi rezonoval rastúci počet útokov typu ransomware. Účastníci konferencie sa dozvedeli o nových stratégiách obrany, boli im predstavené najnovšie technológie prevencie proti ransomware a preberali sme aj praktické skúsenosti z implementácie týchto technológií.

 

Spoločnosť TEMPEST uviedla na konferencii Judgment Day 11 spolu osem prednášajúcich zo svetoznámych spoločností ako Cisco, Check Point, Eset, Fortinet, F5 a HPE. Účastníci konferencie si mohli nielen vypočuť inšpiratívne názory od kľúčových profesionálov z nadnárodných korporácií, ale nahliadnuť aj do zákulisia práce kyber zločincov prostredníctvom hackerského workshopu organizovaného odborníkmi zo spoločnosti TEMPEST. V reálnom čase sme ukázali, aké informácie môžu útočníci získať z mobilného telefónu obete. Konferencia sa konala 22. novembra v Bratislave v hoteli DoubleTree by Hilton.

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:  PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok