Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
1. feb. 2023Tatiana
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Dramaturgička projektu Adriana Hanzelová
Dramaturgička projektu Adriana Hanzelová
25.11.2022 12:12 Domov
Kvapka nádeje už 2.12. v priamom prenose vo vysielaní RTVS
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
25.11.2022 12:12 Domov

Kvapka nádeje už 2.12. v priamom prenose vo vysielaní RTVSBRATISLAVA - Tento charitatívny galavečer, galavečer Noc nádejí, odvysielajú naživo 2.12.2022 zo štúdia 4 v Mlynskej doline. Je to večer venovaný pomoci onkologickým oddeleniam s dôrazom na Transplantačnú jednotku kostnej drene v Národnom ústave detských chorôb na Kramároch a súčasne pomoci Národnému registru darcov kostnej drene.


Ide už o 13.ročník predvianočného podujatia, ktoré pravidelne organizuje Nadácia Kvapka nádeje spoločne s RTVS. Ako už býva zvykom, počas večera uvedú 5 dojímavých  príbehov detí, ktorým transplantácia kostnej drene zachránila to najvzácnejšie - život. Sú to všetko príbehy emotívne, no so šťastným koncom. Z piatich detí je jedno, ktorému kostnú dreň daroval braček, jedno, ktoré podstúpilo autológnu transplantáciu a tri, ktorým pomohli neznámi anonymní darcovia. A tu nastáva moment dôležitosti Národného registra darcov kostnej drene, ktorý tiež výdatne podporujeme ( ide o kampaň Máte slinu, do ktorej sa tento rok zapojili aj zamestnanci RTVS). Keďže však náš register ani zďaleka nedosahuje početnosť napr. nemeckého alebo poľského registra, väčšinou sa darcovia nájdu práve v zahraničí. ,,Darcovstvo je anonymné a až po 2 rokoch je možné požiadať o odtajnenie. A práve na našom pódiu sa 3 rodiny po prvýkrát stretnú so vzácnym človekom, vďaka ktorému ich dieťa žije. Dvaja darcovia k nám tento rok pricestujú z Nemecka, jeden je Poliak. Bývajú to skutočne emócie, ktoré nenechajú nikoho ľahostajným, " hovorí exkluzívne pre Netky.sk dramaturgička programu a režisérka dokrútok Aďa Hanzelová.


,,Dôležitým poslaním večera je priniesť nádej tým, ktorí aktuálne bojujú v nemocniciach. Za tie roky sa mi už dôležitosť tohto momentu viackrát potvrdila pri nakrúcaní dokrútok - nejedna mama mi povedala, že boli v nemocnici v sterilnom boxe práve v decembri, keď sme vysielali Noc nádejí. Dieťatku bolo ťažko, zdravotná situácia bola skutočne komplikovaná, mamička bola bezradná a smutná, ale keď sledovala náš prenos Noc nádejí a videla tie úžasné vyliečené deti, povedala si, že "keď to dali oni, dáme to aj my".  A o to tu ide. O nádej. S nádejou sa bojuje ľahšie," dodáva Hanzelová.

Podľa slov vyhľadávanej a oceňovanej dramaturgičky a režisérky by slávnostný večer nemohol byť bez pekných hudobných čísel. Tento rok  galavečer bez nároku na akýkoľvek honorár podporia: Adriana Kučerová, Peter Cmorik, Zuzana Mauréry, Miro Jaroš, Michal David, Kristína, Andrea Bučko, Jozef Hollý, Štefan Štec, Cigánski diabli, Gladiator  a samozrejme, nesmie chýbať Detský a dievčenský zbor SRo pod vedením Adriana Kokoša, ktorý sa podpísal aj pod prípravu iných hudobných čísel.

 reklama


reklama


Zdroj: Aďa Hanzelová/Martin Petráš, Netky.sk

Foto:  fcb Adriana HanzelováNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
ad
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok