Kvalifikácia pre Islanďanku Jónsdóttirovú a Chorváta Crnkoviča

NETKY.SK • 22 Február 2017, 16:14 • 2 min

LAHTI - Islanďanka Elsa-Gudrun Jónsdóttirová a Chorvát Krešimir Crnkovič sa stali víťazmi kvalifikačných pretekov na 5 a 10 km klasickou technikou s intervalovým štartom na majstrovstvách sveta v klasických lyžiarskych disciplínach vo fínskom Lahti.

V 33-člennej konkurencii medzi ženami 30-ročná Islanďanka triumfovala suverénne s náskokom 20,1 s pred Bulharkou Nansi Okorovou a 34,2 s pred Austrálčankou Katerinou Paulovou. Podľa pravidiel FIS desať najlepších aktérok z kvalifikácie si vybojovalo účasť v pretekoch na 10 km klasickou technikou s intervalovým štartom, ktoré sa na MS 2017 v Lahti uskutočnia v utorok 28. februára.

Suverénom mužskej kvalifikácie na 10 km klasicky bol Chorvát Krešimir Crnkovič, ktorý zvíťazil s náskokom 55,6 s pred Litovčanom Deividasom Klisevičiusom a 1:05,5 min pred Mongolom Achbadrachom Batmunchom. Predstavilo sa 63 pretekárov. Najlepšia desiatka si vybojovala účasť v pretekoch na 15 km klasickou technikou s intervalovým štartom, ktoré prídu na rad v stredu 1. marca.

V kvalifikácii majú právo štartu pretekári a pretekárky z tzv. lyžiarsky rozvojových krajín, ktorí nemajú vyjazdený dostatočný počet FIS bodov na priamu účasť v hlavných pretekoch na svetovom šampionáte.