Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
19. aug. 2022Lýdia
BratislavaBratislava 19°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ľubica Noščáková a Dušan Noščák získali ocenenie Dobrovoľník roka 2021 v kategórii Dobrovoľnícky projekt alebo dobrovoľnícky program za projekt Vianočná pošta seniorom.
Ľubica Noščáková a Dušan Noščák získali ocenenie Dobrovoľník roka 2021 v kategórii Dobrovoľnícky projekt alebo dobrovoľnícky program za projekt Vianočná pošta seniorom.
05.04.2022 21:03 Osobnosti
Kto získal ocenenie Srdce na dlani?
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
05.04.2022 21:03 Osobnosti

Kto získal ocenenie Srdce na dlani?BRATISLAVA - Jednotlivcom i dobrovoľníckym organizáciám udelili v utorok ocenenie Srdce na dlani, ktoré odovzdali počas galavečera Dobrovoľník roka 2021. Jedným z laureátov sa stal i Martin Pavelka, ktorý už tretí rok pomáha ako humanitárny pracovník v Turecku.


Pavelka pomáha ľuďom, ktorí ušli v dôsledku vojnových konfliktov na Blízkom Východe a v severnej Afrike. Sústreďuje sa najmä na vzdelávanie detí utečencov a koordinuje skupinu viac ako 50 miestnych dobrovoľníkov. Ocenenie získal za dobrovoľnícku činnosť v zahraničí.

 

Martin Pavelka

 

„Aby pomoc fungovala, musí byť systematická a adresná, no jej prijímateľov nemôžete brať ako slabých alebo úbohých. Sú v zložitej situácii, no rovnako kľúčové ako bezpečie, jedlo, vzdelanie a práca, je pre nich ľudská dôstojnosť. Keď sa dobrovoľníkom podarí udržať alebo prebudiť v človeku jeho dôstojnosť, je to tá najväčšia pomoc,” uviedol Pavelka.

 

Prečítajte si tiež: Prezidentka poďakovala dobrovoľníkom za ich pomoc v kritických okamihoch

 

Na ocenenie Srdce na dlani bolo nominovaných 315 jednotlivcov a organizácií, čo je viac ako vlani. Do finálneho oceňovania Srdce na dlani postúpilo 43 príbehov spolu s tromi priamymi nomináciami, slávnostné udeľovanie ocenení sa konalo v sále Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR.

 

Paulína Vitovičová

 

Ako dobrovoľníka pomáhajúceho na Slovensku ocenili Martina Davida, ocenenou dobrovoľníčkou pomáhajúcou v zahraničí v rámci oficiálnej rozvojovej pomoci SR pod značkou SlovakAid sa stala Ivana Godulová. Srdce na dlani za koordináciu dobrovoľníkov získala Paulína Vitovičová.

 

V kategórii dobrovoľníckych skupín získalo ocenenie občianske združenie Senica 2.0, oceneným dobrovoľníckym projektom sa stala Vianočná pošta seniorom. Cenu za podporu dobrovoľníctva získala Stredná odborná škola podnikania a služieb z Námestova, za dlhodobú dobrovoľnícku pomoc ocenili Milana Krajňáka.

 

Ivana Godulová

 

Riaditeľka Národného dobrovoľníckeho centra Zuzana Vinklerová ocenila dobrovoľníkov za ich nezištnú snahu. Po 13 rokoch odovzdala štafetu podujatia Dobrovoľník roka Platforme dobrovoľníckych centier a organizácií.

„Už dnes sa zdá, že budúcoročné oceňovanie bude opäť v znamení výnimočných činov výnimočných ľudí, pretože v súčasnej situácii je dobrovoľnícka pomoc absolútne esenciálna,“ poznamenala Vinklerová.

 

Možno vás zaujme: Kourtney Kardashian a Travis Barker sa zosobášili! Tajná svadba v Las Vegas

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: TASR/Netky Lukáš Dedík

Foto:  TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok