Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
Zatvoriť
Časová os: Koronavírus
8. feb. 2023Zoja
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Tento článok sa nachádza v sérii Koronavírus. Otvorte časovú os udalostí.
Vakcína mRNA proti koronavírusu.
Vakcína mRNA proti koronavírusu.
08.07.2021 14:52 Domov
Kto dostal prvú dávku vakcíny AstraZeneca, bude môcť dostať ako druhú Pfizer
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
08.07.2021 14:52 Domov

Kto dostal prvú dávku vakcíny AstraZeneca, bude môcť dostať ako druhú PfizerBRATISLAVA - Najneskôr budúci týždeň by mohli odstať tí Slováci, ktorí mali prvú dávku vakcínu AstraZeneca, ako druhú dávku vakcínu Pfizer.


Budú si môcť túto možnosť vyklikať jednoducho v registračnom formulári na korona.gov.sk.  Informovala o tom na sociálnej sieti predsedníčka výboru pre európske záležitosti a poslankyňa Národnej rady Vladimíra Marcinková zo strany Za Ľudí po stredajšom stretnutí s ministrom zdravotníctva Vladimírom Lengvarským.

 

 

 

Prečítajte si: Slováci už vakcínam neveria tak ako na začiatku, dôveryhodnosť klesla u každej

„Chcela by som sa poďakovať pánovi ministrovi Lengvarskému za jeho prístup k riešeniu problémov, a otvorenú myseľ. Vnímam, že politicky to nemá jednoduché, o to viac si vážim, že od začiatku svojho pôsobenia v úrade, načúva odborníkom a promptne reaguje aj na problémy praxe. Prajem mu, aby sa na ministrov zdravotníctva nehrali iní členovia koalície, a nechali všetky zásadné rozhodnutia na neho," napísala Marcinková.

 

 

Vysvetlila, že sa na ňu obrátila pani, ktorá sa dala zaočkovať prvou dávkou AstraZeneca. Kým však prešlo 10 týždňov do podania druhej dávky, zistila, že je tehotná a lekár jej druhú dávku Astry neodporúčal. Poradil jej druhú očkovaciu dávku nahradiť Pfizerom, čo v zahraničí bežne robia. "U nás to ministerstvo nepovoľovalo. Viem, že toto nie je jediný takýto prípad. Viacerí z vás sa chceli dať pri druhej dávke preočkovať inou vakcínou ako Astrou, žiaľ, nedalo sa," vyjadrila Marcinková.

 

"Mám pre vás dobrú správu! Včera som bola na rokovaní s pánom ministrom Lengvarským, ktorý v priebehu najbližších dní vykoná všetky potrebné zmeny, aby ste mohli najneskôr budúci týždeň dostať druhú dávku vakcíny Pfizer, aj keď ste mali prvú Astru," dodala. 

 

Mohlo by vás zaujímať: Rumunsko pravdepodobne bude musieť vyhodiť 35-tisíc vakcín AstraZeneca

 Lengvarský na stretnutí s Marcinkovou povedal, že v priebehu najbližších dní vykoná všetky potrebné zmeny, aby ľudia mohli najneskôr budúci týždeň dostať druhú dávku vakcíny Pfizer, aj keď ste mali prvú Astru. reklama


reklama


Zdroj: Netky KP/ Facebook Vladimíra Marcinková/ SITA

Foto:  SITA/ Unsplash/ FacebookNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
ad
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok