Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
Zatvoriť
Časová os: Koronavírus
28. feb. 2021Zlatica
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Tento článok sa nachádza v sérii Koronavírus. Otvorte časovú os udalostí.
Minister zdravotníctva Marek Krajčí
Minister zdravotníctva Marek Krajčí
27.01.2021 12:26 Domov
Krajčí povolil neregistrovaný liek Ivermectin na pomoc v boji proti koronavírusu
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
27.01.2021 12:26 Domov

Krajčí povolil neregistrovaný liek Ivermectin na pomoc v boji proti koronavírusuLiek Ivermectin je antiparazitikum, ktoré má veľmi silné antivírusové a protizápalové vlastnosti pri COVID-19. Na Slovensku už je povolené, zatiaľ na pol roka.


Lekári na Slovensku už majú povolený nový liek na na pomoc v boji proti ochoreniu COVID-19. Minister zdravotníctva Marek Krajčí udelil povolenie pre neregistrovaný liek Ivermectin zatiaľ na pol roka.

 


Ivermectin je v podstate antiparazitikum, ktoré má veľmi silné antivírusové a protizápalové vlastnosti pri COVID-19.  Zuzana Eliášová informovala, že toto tvrdenie podporuje narastajúci počet štúdií, ktoré poukazujú na jeho účinnosť nielen v rámci in-vitro a zvieracích modelov, ale aj v mnohých klinických podaniach z centier a krajín z celého sveta.

 

„Liek sa bude podávať ako súčasť ďalšej liečby. Je už registrovaný vo viacerých krajinách, napríklad vo Francúzsku, USA, Švédsku a Nórsku,“ dodala Eliášová.

 

Na Ministerstvo zdravotníctva bola 26. januára doručená žiadosť hlavného odborníka pre infektológiu ministerstva Ivana Schrétera o skupinové povolenie neregistrovaného lieku Ivermectin pre potreby zdravotníckych zariadení v Slovenskej republike. Hlavnou indikáciou Ivermectinu je profylaxia a liečba pacientov s COVID-19. Liek bude dostupný okrem nemocníc aj v lekárňach na lekársky predpis.
 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: SITA/ Netky Kristýna Peštová

Foto:  Fb Marek KrajčíNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok