Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
25. feb. 2021Frederik
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Marian Kotleba
Marian Kotleba
23.01.2014 13:45 Domov
Kotleba ide podať ďalšie trestné oznámenie
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
23.01.2014 13:45 Domov

Kotleba ide podať ďalšie trestné oznámenieBANSKÁ BYSTRICA - Podľa predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) Mariana Kotlebu sa v Banskobystrickej regionálnej správe ciest, ktorá je akciovou spoločnosťou BBSK, nenakladalo hospodárne s financiami.


Preto ide podať trestné oznámenie na neznámeho páchateľa. Informoval o tom na dnešnej tlačovej besede venovanej jeho doterajšej činnosti vo funkcii. „Na stole mám vypracované trestné oznámenie týkajúce sa podozrenia zo spáchania trestného činu porušovania povinností pri správe cudzieho majetku, ku ktorému podľa nášho názoru došlo pri verejných obstarávaniach techniky. Podľa našej prvej analýzy tam došlo k celkovej škode 1,7 milióna eur,“ povedal Kotleba s tým, že trestné oznámenie odošle okresnej prokuratúre dnes.

Hovorca BBSK Miroslav Belička ako príklad podozrenia zo zlého hospodárenia v Banskobystrickej regionálnej správe ciest uviedol obstarávanie šiestich kusov kolesovej techniky, kde je rozdiel medzi odporúčanou cenou a cenou od predajcu 14 200 eur bez DPH. Dodal, že s podozreniami uvedenými v trestnom oznámení sa spája aj nedávne odvolanie bývalého predsedu predstavenstva Banskobystrickej regionálnej správy ciest Jána Butkovského. 

Butkovský pre médiá reagoval, že o zlom hospodárení Banskobystrickej regionálnej správy ciest počuje prvýkrát a odvolaný z vedenia firmy bol od 10. januára bez udania dôvodu. „Pokiaľ by padlo rozhodnutie, že pre nehospodárne nakladanie s majetkom, použijem všetky prostriedky na to, aby som túto domnienku vyvrátil. U nás všetko prebiehalo v súlade so zákonom a o nehospodárnom vynakladaní čo len jedného eura nemám ani potuchy,“ povedal Butkovský. 

Podľa bývalého predsedu BBSK Vladimíra Maňku je trestné oznámenie neopodstatnené. „Keď som si v minulosti veci preveroval, boli tam vždy veľmi otvorené a transparentné výberové konania. Najlepšie bude, keď to trestné oznámenie dá, preskúma sa a ukáže sa, ako to naozaj je,“ povedal Maňka. Pripomenul Kotlebovo trestné oznámenie z decembra minulého roka pre údajnú skartáciu dokumentov na Úrade BBSK, pri ktorom polícia trestnú činnosť nezistila. 

Ako druhý najväčší problém BBSK, ktorý od nástupu do funkcie indentifikoval, uviedol Kotleba vytváranie dlhov za prímestskú autobusovú dopravu. Prekvapilo ho, že len za vlaňajšok narástol záväzok BBSK voči jednému z dopravcov o 8,2 milióna eur. S dopravcami preto chce o platbách za výkony vo verejnom záujme rokovať. 

Otázka personálnych zmien a zmeny organizačnej štruktúry Úradu BBSK je podľa Kotlebu zatiaľ predčasná, dosiaľ nové vedenie neprepustilo žiadneho úradníka a ku koncu roka odišli štyria na vlastnú žiadosť. reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:  SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok