Kostelničák majstrom sveta medzi 25 - 29-ročnými v kros-triatlone

NETKY.SK • 27 Október 2014, 08:49 • 2 min

MAUI- Slovenský reprezentant Martin Kostelničák sa stal majstrom sveta v kros-triatlone na Havajských ostrovoch.

Na 19. ročníku známeho podujatia X-terra v Maui zvíťazil v kategórii 25 - 29-ročných a v celkovom hodnotení medzi mužmi - amatérmi mu patrí tretie miesto. V mužskej kategórii "elite" sa ako prvý Slovák v histórii predstavil Tomáš Kubek a obsadil 17. miesto. Informuje o tom server triathlon.sk.

Ďalší debutant na tomto podujatí Kostelničák zvládol náročnú kombináciu 1,5 km plávania, 30,4 km na bicykli a 9,5 km behu v náročnom teréne na lávových poliach vo výslednom čase 2:52:59 h. Američan JP Donovan na druhom mieste zaostal o takmer minútu (2:53:47). Tretí skončil Nemec Martin Schadle, ktorý sa ešte tiež dostal pod 3 hodiny (2:59:48). V cieli klasifikovali 38 triatlonistov.

"Titul majstra sveta Martina Kostelničáka zvýrazňuje fakt, že doposiaľ sa žiadnemu slovenskému pretekárovi napriek zisku titulov na MS či ME na pretekoch vo vekových kategóriách nepodarilo obsadiť v absolútnom poradí miesto na stupňoch víťazov," informuje server triathlon.sk. Celkovo medzi mužmi - amatérmi zvíťazil Francúz Guillaume Jeannin. Slovenskí reprezentanti sa predstavili aj v ďalších vekových kategóriách. Juraj Tomša (3:14:34) skončil medzi 15 - 19-ročnými štvrtý a Tomáš Kamrla obsadil v kategórii od 40 do 44 rokov 15. miesto výkonom 3:17:19. V tejto kategórii štartovalo 70 triatlonistov.

Kategóriu profesionálov v kros-triatlone na Havaji v nedeľu ovládli Španiel Ruben Ruzafa (2:29:57) a Flora Duffyová z Bermúd (2:48:00). Zatiaľ čo pre Ruzafu to bol tretí titul svetového šampióna, Duffyová sa stala prvou Bermuďankou s takýmto úspechom. Slovák Kubek dosiahol v konkurencii 44 pretekárov výsledný čas 2:44:22, čo mu stačilo na 17. miesto. Celkovo sa na Havaji vo všetkých kategóriách predstavilo vyše 700 triatlonistov zo 40 krajín.