BRATISLAVA - Futbalisti MFK Košice začnú cestu za obhajobou v Slovnaft Cupe 12. alebo 13. augusta zápasom 2. kola na pôde MŠK Námestovo.
Úradujúci slovenský majster a finalista národnej pohárovej súťaže z minulého ročníka Slovan Bratislava sa v rovnakom termíne predstaví na ihrisku postupujúceho mužstva zo súboja prvého kola Modranka - Piešťany. Žreb úvodnej fázy nového ročníka sa uskutočnil vo štvrtok v Bratislave.
Slovenská pohárová futbalová súťaž s názvom Slovnaft Cup má od ročníka 2014/2015 nový model. Cieľom a zámerom SFZ je zatraktívnenie domácej pohárovej súťaže, rozšírenie pohárového futbalu aj do nižších súťaží v rámci regiónu, prilákanie nových marketingových partnerov ako aj zvýšená medializácia. Každoročnými účastníkmi národnej pohárovej súťaže boli kluby troch najvyšších republikových súťaží a víťazi regionálnych pohárových súťaží. Podľa nového hracieho modelu sa v sezóne 2014/2015 zúčastní v rámci Slovnaft Cupu 12 klubov z I. ligy, dvadsať mužstiev z druhej najvyššej súťaže, 62 tímov z tretej ligy (BFZ: 16, ZsFZ: 18, SsFZ: 15, VsFZ: 13) a 120 klubov zo štvrtej ligy (BFZ: 28, ZsFZ: 29, SsFZ: 31, VsFZ: 32). Za jeden futbalový klub môže štartovať iba jedno družstvo, čo znamená, že v pohárovej súťaži sa neobjavia B-tímy.
V prvom kole, ktoré sa hrá 26. a 27. júla, nastúpia tímy z tretej a štvrtej ligy, od druhého sa zapoja už aj mužstvá dvoch najvyšších súťaží.
Žreb futbalového Slovnaft Cupu 2014/2015 - slovenskej pohárovej súťaže (hrá sa na jeden zápas):
1. kolo (26. a 27. júla)
SKUPINA ZÁPAD
Chocholná-Velčice - Beluša
Veľké Lovce - OTJ Palárikovo
Častkovce - Trenčianske Stankovce
Dvory nad Žitavou - ŠK Šurany
Galanta - Gabčíkovo
Trenčianske Teplice - Bánovce nad Bebravou
Jabloňové - Ružinov
Nová Dubnica - Borčice
Kolárovo - Komárno
Močenok - Neded
Domaniža - FK Púchov
Tvrdošovce - ČFK Nitra
MŠO Štúrovo - FKM Nové Zámky
Želiezovce - Veľké Ludince
Boleráz - Holíč
Modranka - Piešťany
Vlčany - Veľký Meder
Jaslovské Bohunice - MFK Vrbové
Kalná nad Hronom - FK Levice
Čeľadice - Horné Obdokovce
Partizánske - Šimonovany
Šenkvice - Tomášov
ŠKP Inter Dúbravka - FK Rača
Malinovo - Ivanka pri Dunaji
Limbach - Dúbravka
Zohor - Lozorno
Malacky - Danubia Bratislava
Dubová - Svätý Jur
Čunovo - Rohožník
Pezinok - Rusovce
Viničné - Rovinka
Vajnory - Závod
Plavecký Štvrtok - Vrakuňa
Budmerice - Slovenský Grob
Novomestský ŠK - Inter Bratislava
Devínska Nová Ves - Jakubov
Veľké Leváre - Slovan Most pri Bratislave
Domino Bratislava - ŠK Báhoň
Kalinkovo - Bernolákovo
SKUPINA VÝCHOD
Kysucký Lieskovec - OŠK Stráňavy
Slovenské Ďarmoty - TJ Kováčová
Černová - Belá-Dulice
Stráža - Rosina
Vrútky - Bytčica
Hriňová - Vinica
Revúca - Detva
Málinec - Poltár
Trstená - Oravské Veselé
Divín - Jupie Podlavice-Badín
2. kolo (12. a 13. augusta):
SKUPINA ZÁPAD
Slovan Nemšová - víťaz Chocholná-Velčice/Beluša
víťaz Veľké Lovce/OTJ Palárikovo - víťaz Častkovce/Trenčianske Stankovce
Kanianka-Baník Horná Nitra - víťaz Dvory nad Žitavou/ŠK Šurany
víťaz Galanta/Gabčíkovo - FK Senica
víťaz Trenčianske Teplice/Bánovce nad Bebravou - víťaz Jabloňové/Ružinov
víťaz Nová Dubnica/Borčice - víťaz Kolárovo/Komárno
víťaz Močenok/Neded - ŠK Crystal Lednické Rovne
víťaz Domaniža/FK Púchov - DAC Dunajská Streda
víťaz Tvrdošovce/ČFK Nitra - víťaz MŠO Štúrovo/FKM Nové Zámky
víťaz Želiezovce/Veľké Ludnice - Vráble
víťaz Boleráz/Holíč - FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa
víťaz Modranka/Piešťany - Slovan Bratislava
Topoľčany - víťaz Vlčany/Veľký Meder
víťaz Jaslovské Bohunice/MFK Vrbové - FC Nitra
víťaz Kalná nad Hronom/FK Levice - víťaz Čeľadice/Horné Obdokovce
víťaz Partizánske/Šimonovany - FC ViOn Zlaté Moravce
víťaz Šenkvice/Tomášov - víťaz ŠKP Inter Dúbravka/FK Rača
víťaz Malinovo/Ivanka pri Dunaji - FC ŠTK 1914 Šamorín
víťaz Limbach/Dúbravka - MFK Skalica
Kostolište-Stupava - SFM Senec
ŠFK Jablonec - OFK Dunajská Lužná
víťaz Zohor/Lozorno - víťaz Malacky/Danubia Bratislava
víťaz Dubová/Svätý Jur - víťaz Čunovo/Rohožník
víťaz Pezinok/Rusovce - MFK Dubnica nad Váhom
FK Lamač Bratislava - Slovan Duslo Šaľa
víťaz Viničné/Rovinka - AFC Nové Mesto nad Váhom
víťaz Vajnory/Závod - ŠKF Sereď
víťaz Plavecký Štvrtok/Vrakuňa - Spartak Myjava
víťaz Budmerice/Slovenský Grob - víťaz Novomestský ŠK/Inter Bratislava
víťaz Devínska Nová Ves/Jakubov - víťaz Veľké Leváre/Slovan Most pri Bratislave
víťaz Domino Bratislava/ŠK Báhoň - víťaz Kalinkovo/Bernolákovo
Kráľová pri Senci - MŠK Žilina
SKUPINA VÝCHOD
víťaz Kysucký Lieskovec/OŠK Stráňavy - MŠK Rimavská Sobota
víťaz Slovenské Ďarmoty/TJ Kováčová - Fomat Martin
víťaz Černová/Belá-Dulice - víťaz Stráža/Rosina
víťaz Vrútky/Bytčica - Dukla Banská Bystrica
víťaz Hriňová/Vinica - MFK Nová Baňa
FK Rakytovce - TJ Družstevník Liptovská Štiavnica
víťaz Revúca/Detva - OFK Teplička nad Váhom
Brusno - FC Spartak Trnava
FK Čadca - ŠK Závažná Poruba
víťaz Málinec/Poltár - víťaz Trstená/Oravské Veselé
Kysucké Nové Mesto - ŠK Tvrdošín
MŠK Námestovo - MFK Košice
víťaz Divín/Jupie Podlavice-Badín - ŠK Javorník Makov
MFK Žarnovica - TJ Tatran Krásno nad Kysucou
FO Kynex Bytča - MFK Dolný Kubín
TJ ŠK Kremnička - MFK Ružomberok
FK Pokrok Krompachy - FK Poprad
FK TJ Michaľany - 1. FC Tatran Prešov
Veľké Kapušany - FK Bodva Moldava nad Bodvou
FK Tisovec - Partizán Bardejov
FK Spišská Nová Ves - MFK Spartak Medzev
Veľký Horeš - MFK Tatran Liptovský Mikuláš
FK Čaňa - FC Lokomotíva Košice
ŠK Strážske - AS Trenčín
OFK-SIM Raslavice - Tatran Spišské Vlachy
ŠK Futura Humenné - TJ Baník Ružiná
Štrba - MFK Zemplín Michalovce
TJ Vyšné Opátske - ŽP Šport Podbrezová
MFK Rožňava - FTC Fiľakovo
LAFC Lučenec - ŠKM Liptovský Hrádok
OFK Slovan Poproč - Slavoj Trebišov
Tatran Zámutov - Kráľovský Chlmec
Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies