Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
8. feb. 2023Zoja
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Slávnostný ceremoniál v košickom Kulturparku.
Slávnostný ceremoniál v košickom Kulturparku.
16.01.2019 16:41 Domov
Košice sa oficiálne stali Európskym hlavným mestom dobrovoľníctva 2019
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
16.01.2019 16:41 Domov

Košice sa oficiálne stali Európskym hlavným mestom dobrovoľníctva 2019KOŠICE - Košice sú oficiálne Európskym hlavným mestom dobrovoľníctva 2019. Stalo sa tak počas utorkového (15.1.) slávnostného ceremoniálu v košickom Kulturparku. Ako mesto pripomína na svojej webovej stránke, Košice získali titul ako prvé mesto z krajín strednej a východnej Európy a ako šieste európske mesto v poradí.


Vedenie mesta chce motivovať k tomu, aby sa dobrovoľníctvo stalo súčasťou každodenného života obyvateľov Košíc, a to vo všetkých jeho podobách. 

 

"Našou ambíciou zároveň je, aby sa Košice stali inšpirujúcim príkladom a zároveň lídrom dobrovoľníctva v krajinách strednej a východnej Európy. Ako nositelia významného titulu Európske hlavné mesto dobrovoľníctva by sme radi dosiahli aj ďalší z našich cieľov. A tým je, aby široká verejnosť pochopila význam dobrovoľníctva v zmysle jeho neoceniteľného prínosu nielen pre Košice, ale aj pre celú našu spoločnosť," povedal primátor Jaroslav Polaček.

 

Ako mesto pripomína na svojej webovej stránke, dobrovoľníctvo nie je len o pomoci pri rôznych podujatiach, ale denne zohráva významnú úlohu v rámci sociálnej práce s dlhodobo chorými, zdravotne postihnutými, s ľuďmi v núdzi, a tiež pri práci s mládežou a seniormi.

 

"Dobrovoľníctvo v Košiciach je prejavom tunajšieho pozitívneho lokálpatriotizmu, pričom jeho význam spočíva najmä v tom, že pomáha budovať komunitu a súdržnosť," píše magistrát.

 

 

K úspešnému naplneniu titulu chce prispieť aj Košický samosprávny kraj (KSK). "V tomto roku sa chceme zamerať na rozvoj dobrovoľníctva v celom kraji. Podporovať budeme organizácie v Košiciach, ktoré tu pôsobia dlhodobo, no zamerať sa chceme aj na ďalšie regióny. Na Zemplíne výborne funguje seniorské dobrovoľníctvo, na Tokaji je to zase firemné. Tento rok chceme vo väčšej miere rozbehnúť dobrovoľníctvo na Spiši, ktorý za ostatnými regiónmi trochu zaostával. Okrem toho je naším cieľom pritiahnuť do nášho kraja aj zahraničných dobrovoľníkov v rámci programu Erasmus +," povedal podpredseda KSK Daniel Rusnák.

 

Titul Európske hlavné mesto dobrovoľníctva udeľuje Európske dobrovoľnícke centrum od roku 2013. Pred Košicami ho získali mestá Aarhus, Sligo, Londýn, Lisabon a Barcelona. Košice boli tiež Európskym hlavným mestom kultúry 2013 aj Európskym mestom športu 2016.reklama


reklama


Zdroj: TASR, netky BL

Foto:  TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
ad
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok