Kórea v Riu rozstrieľala Fidži 8:0, Nigéria zdolala Japonsko 5:4

NETKY.SK • 5 August 2016, 07:56 • 2 min

RIO DE JANEIRO - Juhokórejskí futbalisti vstúpili do olympijského turnaja v Riu de Janeiru mimoriadne úspešne, keď v zápase C-skupiny v noci na piatok deklasovali Fidži 8:0.

Po prvom polčase pritom viedli len 1:0, no v druhom dejstve najskôr definitívne zlomili odpor súpera a následne dohrali duel v exhibičnom duchu. Hetrikom sa blysol Ryu Seung-Woo, po dva góly pridali Kwon Chang-Hoon a Suk Hyun-Jun. V druhom dueli tej istej skupiny remizovalo Mexikom s Nemeckom 2:2.

Divoká prestrelka sa zrodila aj v dueli B-skupiny medzi Nigériou a Japonskom. Už polčasové skóre 3:2 predpovedalo zápas dvoch ofenzívnych tímov, ktoré v druhom dejstve pridali ďalšie štyri góly. Šťastnejší po triumfe 5:4 napokon odišli z ihriska Nigérijčania. Z víťazstva sa tešili najmä vďaka štvorgólovému apetítu Oghenekara Eteba. Švédsko v druhom stretnutí B-skupiny remizovalo s Kolumbiou 2:2.

Olympijský turnaj - výsledky:

B-skupina

Švédsko - Kolumbia 2:2 (1:1)

Góly: 43. Ishak, 62. Ajdarevič - 17. Gutierrez, 75. Pabon (z 11 m)

Nigéria - Japonsko 5:4 (3:2)

Góly: 10., 42., 52., 66. Etebo (tretí z 11 m), 6. Sadiq - 9. Koroki (z 11 m), 12. Minamino, 70. Asano, 90.+5 Suzuki

Fidži - Južná Kórea 0:8 (0:1)

Góly: 32., 63., 90.+3 Ryu Seung-Woo, 62., 63. Kwon Chang-Hoon, 77., 90. Suk Hyun-Jun, 72. Son Heung-Min (z 11 m)