Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
6. okt. 2022Natália
BratislavaBratislava 19°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ivan Korčok v utorok 13. júla otvoril poradu slovenských veľvyslancov a veľvyslankýň.
Ivan Korčok v utorok 13. júla otvoril poradu slovenských veľvyslancov a veľvyslankýň.
14.07.2021 10:09 Domov
Korčok: Ostatný rok bol pre diplomatickú službu mimoriadne náročný, musela sa prispôsobiť novým trendom
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
14.07.2021 10:09 Domov

Korčok: Ostatný rok bol pre diplomatickú službu mimoriadne náročný, musela sa prispôsobiť novým trendomBRATISLAVA - Ostatný rok bol podľa Korčoka pre zahraničnú službu mimoriadne náročný, pretože sa musela prispôsobiť novým trendom.


Minister zahraničných vecí Ivan Korčok to uviedol pri príležitosti trojdňovej porady vedúcich zastupiteľských úradov Slovenskej republiky v zahraničí, ktorú v utorok otvoril v Bratislave. V tlačovej správ o tom informoval tlačový odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR. Svet sa podľa Korčoka aktuálne mení a musí sa vysporiadať s novými podmienkami a trendmi.

 

 

Prečítajte si: Situácia v Bielorusku sa zhoršuje z týždňa na týždeň. Lukašenkov režim pokračuje v brutalite, perzekúciách a zastrašovaní občanov


„Ak hovorím o trendoch, zďaleka nemám na mysli len COVID-19 a jeho dôsledky. Faktom je, že lineárny vývoj, ktorý sa naštartoval v 90. rokoch smerom k triumfu liberálnej demokracie, sa výrazne modifikuje. To, čo čakám od našich ambasád, je, že dokážu tieto trendy čítať a identifikovať v nich európsky a predovšetkým slovenský záujem,“ povedal Korčok.

Veľvyslancom sa prostredníctvom videa prihovorila aj prezidentka Zuzana Čaputová.ocenila jasný postoj Slovenska pri aktívnej obhajobe hodnôt a záujmov, ku ktorým sa hlási. Venovala sa tiež dosiahnutým výsledkom pri napĺňaní zahraničnopolitických cieľov za posledné obdobie a pomenovala výzvy, pred ktorými Slovensko stojí.

 Na porade vystúpil aj predseda vlády Eduard Heger. Ten veľvyslancom poďakoval za kvalitnú prácu, ktorú podľa neho v zahraničí odvádzajú. Zároveň ich požiadal o pomoc pri vytváraní modernej, úspešnej a proeurópskej krajiny. Slovenskú diplomatickú službu vyzval, aby počas svojich misií aktívne pracovala na zvyšovaní poznateľnosti Slovenska, spájala sily, stavala na skúsenostiach a nastoľovala trendy.

 

 

Mohlo by vás zaujímať: Podľa Korčoka bude najbližšie desaťročie z pohľadu politickej, bezpečnostnej a sociálnej situácie horúcejšie

Porada bude pokračovať diskusiami o aktuálnych otázkach zahraničnej politiky a európskej agendy. Veľvyslanci budú diskutovať o Konferencii o budúcnosti Európy, o bilaterálnych vzťahoch so susedmi a významnými partnermi. Témou bude aj obchodno-ekonomická spolupráca a rozvojová spolupráca, ako aj hľadanie prienikov medzi týmito dvoma oblasťami. Diskusia sa tiež zameria na problematiku hybridných hrozieb a strategickej komunikácie, ktoré predstavujú čoraz dôležitejšiu oblasť pôsobenia slovenskej zahraničnej služby.reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Netky KP/ SITA/ Facebook

Foto:  FacebookNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok