Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
3. dec. 2022Oldrich
BratislavaBratislava 19°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračná fotografia.
Ilustračná fotografia.
31.08.2021 11:56 Domov
Koniec nespravodlivosti v peňažných príspevkoch pre ZŤP!
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
31.08.2021 11:56 Domov

Koniec nespravodlivosti v peňažných príspevkoch pre ZŤP!BRATISLAVA - Vládny kabinet súhlasil s poslaneckým návrhom novely zákona o peňažných príspevkoch na kompenzáciu ťažkého zdravotného postihnutia. K nespravodlivosti často dochádza pri poskytovaní peňažných príspevkov pre ZŤP v prípade, ak vlastní majetok, s ktorým nemôže samostatne nakladať. Novela má takýmto situáciám zabrániť.


"Ide napríklad o situáciu, kedy vlastní nehnuteľný majetok ako súčasť nerozdeleného bezpodielového spoluvlastníctva manželov po rozvode, súd však ešte o návrhu nerozhodol. Fyzická osoba so ZŤP je v takomto prípade v bezvýchodiskovej situácii, kedy nemá nárok na pomoc od štátu (peňažný príspevok), hoci sama svoje majetkové postavenie nevie ovplyvniť," napísali poslanci v dôvodovej správe.

 

Prečítajte si: Bude niekedy príspevok na opatrovanie v jednotnej sume?

 

V rovnako bezradnej situácii je aj fyzická osoba, ktorej je takýto majetok predmetom záložného práva. Podľa poslancov je preto na mieste, aby štát takúto situáciu pri poskytovaní peňažných príspevkov zohľadnil.

 

Ministerstvo práce považuje návrh za odôvodnený a novelu víta v plnom rozsahu. Jediný nesúhlas vyjadril voči účinnosti, ktorú poslanci navrhli od 1. septembra tohto roka. Vzhľadom na prebiehajúci legislatívny proces ju nebude možné dodržať. V medzirezortnom pripomienkovom konaní Ministerstvo financií  SR žiadalo doplniť vyčíslenie vplyvu návrhu na rozpočet a odhad počtu dotknutých osôb. Rezort práce však tvrdí, že nedisponuje dostatočnými údajmi potrebnými na výpočet odhadu.

 

 

 

 

 reklama


reklama


Zdroj: TASR/ Netky KP

Foto:  PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
ad
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok