Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
15. apr. 2021Fedor
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Na dvojdňovom zasadnutí mestského zastupiteľstva budú riešiť problémy s parkovaním v Bratislave
Na dvojdňovom zasadnutí mestského zastupiteľstva budú riešiť problémy s parkovaním v Bratislave
26.04.2017 08:25 Domov
KONEČNE! Mestský poslanci budú dva dni rokovať o parkovacej politike v Bratislave
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
26.04.2017 08:25 Domov

KONEČNE! Mestský poslanci budú dva dni rokovať o parkovacej politike v BratislaveBRATISLAVA - V Bratislave bude dva dni rokovať mestské zastupiteľstvo.


Dnes a vo štvrtok (27.4.) sa budú mestskí poslanci venovať prenájmu mestských pozemkov na Hviezdoslavovom námestí Veľvyslanectvu Spojených štátov amerických, metodike vyplácania kompenzácie pre reštituentov či nájmu Mýtneho domčeka.Hlavnou témou však bude dodatok štatútu hlavného mesta k parkovacej politike. Ak ho poslanci odsúhlasia, nové pravidlá parkovania by mali začať platiť aj v uliciach Bratislavy.

 

Schválenie návrhu dodatku štatútu je podľa bratislavského primátora Iva Nesrovnala posledný úkon, aby sa nové pravidlá parkovania v Bratislave stali realitou. Tie mestské zastupiteľstvo schválilo začiatkom decembra 2016. Parkovacia politika však od začiatku marca platí len na papieri. "Ostáva posledný politický krok, a tým je zmena štatútu hlavného mesta, ktorý znamená, že mesto zverí svoje komunikácie I. a II. triedy mestským častiam, aby tieto mohli na svojom území vytvoriť jednotný systém," vysvetlil Nesrovnal.

 

Mestskí poslanci budú opätovne rokovať aj o prenájme približne 1300 m2 mestských pozemkov pred budovou Veľvyslanectva Spojených štátov amerických na bratislavskom Hviezdoslavovom námestí do 15. augusta 2019 za 481.070 eur ročne. Tento prenájom mestské zastupiteľstvo neschválilo vo februári a ani koncom septembra 2016. Americká ambasáda tieto pozemky využíva od roku 2005 ako svoju bezpečnostnú zónu, ktorú tvorí oplotenie, pevné oceľové stĺpiky, bariérové kvetináče či vysúvateľná bariéra pre autá.

 

Zastupiteľstvo by malo rozhodnúť aj o metodike vyplácania rozdielu medzi trhovým a regulovaným nájomným pre vlastníkov reštituovaných bytov. Hlavné mesto má totiž od začiatku tohto roka zákonnú povinnosť vyplácať vlastníkom tento rozdiel, pretože do konca roka 2016 nezabezpečilo náhradné nájomné bývanie pre 580 žiadateľov z reštituovaných bytov. Na plnenie tejto povinnosti vyčlenila samospráva v tohtoročnom rozpočte tri milióny eur. Poslanci by sa mali zaoberať aj zámerom na umožnenie jazdy cyklistov v takzvaných BUS pruhoch.

 

Poslanci budú rokovať taktiež o nájme Mýtneho domčeka pri Starom moste pre Finančné riaditeľstvo SR za účelom vybudovania stálej expozície Múzea colníctva a finančnej správy. Rozhodovať sa má aj o nájme časti pozemkov v Petržalke, Karlovej Vsi, Dúbravke, Novom Meste či Rači na vybudovanie kontajnerových stanovíšť či o určení názvov novovzniknutých ulíc v Bratislave.

 

 

 

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: TASR

Foto:  TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok