Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
17. aug. 2022Milica
BratislavaBratislava 19°
Biblia
TV program
Moje Netky
Milan Lučanský
Milan Lučanský
01.02.2021 12:37 Domov
Komisia začala previerku v prešovskej väznici ohľadom Lučanského smrti
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
01.02.2021 12:37 Domov

Komisia začala previerku v prešovskej väznici ohľadom Lučanského smrtiLučanského smrť sa naďalej prešetruje. Komisia vykonáva previerku v Ústave na výkon trestu odňatia slobody v Prešove.


V Ústave na výkon trestu odňatia slobody v Prešove už začala komisia prešetrujúca okolnosti smrti policajného exprezidenta Milana Lučanského s previerkou. Členovia komisie informovali, že sa budú zaujímať o priestory, v ktorých bol Lučanský umiestnený, kamerové záznamy, ale aj názory príslušníkov Zboru justičnej a väzenskej stráže.

Podľa poslanca Petra Krupu budú jeho otázky vychádzať z doteraz poskytnutých informácií a videozáznamov. „Chceme si všetky veci porovnať a potvrdiť si, či všetky detaily a informácie, ktoré sme dostali, sedia, alebo sú tam nejaké nezrovnalosti. Budeme sa pýtať aj ľudí, ktorí boli pri tom zásahu, či postupovali ako mali,“ uviedol Krupa.

 


„Mal som nejaké pochybnosti medzi písomnými materiálmi a videom, ktoré sme videli, tak by som sa chcel opýtať, ako to je,“ dodal ďalší člen komisie Milan Laurenčík s tým, že sa stále vynárajú nové otázky. „Máme mlčanlivosť, preto by som nerád konkretizoval, ale sú tam nejaké nezrovnalosti, ktoré sa možno budú dať jednoducho vysvetliť,“ uviedol s tým, že ho zaujímajú aj miestnosti, v ktorých bol Lučanský umiestnený a v ktorých sa pohyboval, pretože tie na záznamoch doteraz nevideli.

 

 

Podľa Kotlebu sa komisia bude zaujímať aj o okolnosti prvotného zranenia Lučanského v priestoroch väznice, ako aj o udalosti predchádzajúce jeho poslednému dňu v nej.

 Viacero otázok bude mať i Denisa Saková. „Určite budem chcieť vidieť kamerové záznamy, lebo nie všetky sme videli na ministerstve spravodlivosti. Mali sme možnosť vidieť len časť týchto záznamov. Máme si prehliadnuť aj celu a sme zvedaví aj na odpovede, ktoré nám príslušníci ZVJS dajú priamo na mieste,“ informovala Saková. Dodala, že podľa jej informácií dvaja členovia komisie, poslanci Marián Saloň a Róbert Puci dnes do Prešova neprídu, pretože zostali v karanténe po kontakte s iným pozitívne testovaným poslancom.

 Komisia mala previerku prešovskej väznice pôvodne naplánovanú na piatok 15. januára. Museli ju vtedy preložiť. Viac sa dočítate v článkoch nižšie.

Súvisiace články nájdete tu:

 

Výbor k prípadu smrti Milana Lučanského je opäť preložený

 

Lučanského strážili počas hospitalizácie dozorcovia, on sa však v tom čase nachádzal na inom mieste

 

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: SITA/ Netky Kristýna Peštová

Foto:  Fb Milan Laurenčík/ Fb Peter Krupa/ Fb Marian Kotleba/ Fb Denisa Saková/ Fb Milan LučanskýNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok