Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
30. máj. 2023Ferdinand
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
09.07.2019 15:28 Domov
Komisárka pre deti apeluje: Odmietnime pokus o chápanie pedofilov
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
09.07.2019 15:28 Domov

Komisárka pre deti apeluje: Odmietnime pokus o chápanie pedofilovBRATISLAVA - Aj podľa názoru pedopsychiatrov ide o jedno z najhrubších ublížení na duši dieťaťa s trvalými následkami na jeho psychike. Preto je absolútne neprijateľné spoločensky akceptovať názory vyslovené v medializovanom rozhovore s pedofilom, či súhlasiť s následnou verejne prezentovanou obhajobou pedofílie redaktorky citovaného denníka.


"Striktne sa ohradzujem proti článkom denníka SME ospravedlňujúcim a nepriamo podporujúcim a legitimizujúcim pedofíliu (článok „Hovorili sme s pedofilným učiteľom: Čakal som roky, kým som dievčaťu vyznal lásku“ zverejnený 7.7.2019)," apeluje komisárka pre deti Viera Tomanová. 

 

Deti musia byť ochraňované a spoločnosť je povinná zabezpečiť všetkými dostupnými prostriedkami, aby sa vylúčilo akékoľvek riziko zneužitia maloletého dieťaťa.

 

Nemôžem sa preto stotožniť s názorom, že spoločnosť by mala azda chápať pocity a pohnútky pedofila, a to bez zreteľa na to, či ide o priamu či nepriamu pedofíliu. Spoločnosť je povinná vylúčiť, aby dieťa bolo vystavené aj takým pedofilom, ktorí tvrdia, že svoje pudy vedia ovládať.

 

Viera Tomanová. Zdroj: TASR

 

V tomto momente je ťažko určiť, či ide o názor len niekoľkých redaktorov a či vedenie redakcie (v snahe šokovať a zvýšiť tým vysoký náklad) vôbec docenilo celkový vplyv zverejneného rozhovoru, čím vlastne aj redakcia podporila akceptovanie neakceptovateľného javu.

 

Dovoľujem si poukázať na článok 3 Dohovoru OSN o právach dieťaťa, ktorým je Slovenská republika viazaná, podľa ktorého záujem dieťaťa musí byť prvoradým hľadiskom pri akejkoľvek činnosti týkajúcej sa detí a v spojení s článkom 19, podľa ktorého štát je povinný vykonať všetky potrebné zákonodarné, administratívne, sociálne a výchovné opatrenia na ochranu detí pred akýmkoľvek telesným a duševným násilím, urážaním alebo zneužívaním vrátane sexuálneho zneužívania.

 

 

Napokon aj náš právny poriadok priznáva zvýšenú špeciálnu ochranu detí, napríklad aj tým, že v zmysle Trestného zákona je dieťa chránenou osobou. Teda v nijakom prípade nie je akceptovateľný postoj pochopiť pohnútky pedofila, ale našou povinnosťou je ochrániť dieťa pre akýmikoľvek rizikami zneužitia.reklama


Zdroj: TASR/netky BL

Foto:  PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok