Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
2. dec. 2020Bibiána
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
09.07.2019 15:28 Domov
Komisárka pre deti apeluje: Odmietnime pokus o chápanie pedofilov
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
09.07.2019 15:28 Domov

Komisárka pre deti apeluje: Odmietnime pokus o chápanie pedofilovBRATISLAVA - Aj podľa názoru pedopsychiatrov ide o jedno z najhrubších ublížení na duši dieťaťa s trvalými následkami na jeho psychike. Preto je absolútne neprijateľné spoločensky akceptovať názory vyslovené v medializovanom rozhovore s pedofilom, či súhlasiť s následnou verejne prezentovanou obhajobou pedofílie redaktorky citovaného denníka.


"Striktne sa ohradzujem proti článkom denníka SME ospravedlňujúcim a nepriamo podporujúcim a legitimizujúcim pedofíliu (článok „Hovorili sme s pedofilným učiteľom: Čakal som roky, kým som dievčaťu vyznal lásku“ zverejnený 7.7.2019)," apeluje komisárka pre deti Viera Tomanová. 

 

Deti musia byť ochraňované a spoločnosť je povinná zabezpečiť všetkými dostupnými prostriedkami, aby sa vylúčilo akékoľvek riziko zneužitia maloletého dieťaťa.

 

Nemôžem sa preto stotožniť s názorom, že spoločnosť by mala azda chápať pocity a pohnútky pedofila, a to bez zreteľa na to, či ide o priamu či nepriamu pedofíliu. Spoločnosť je povinná vylúčiť, aby dieťa bolo vystavené aj takým pedofilom, ktorí tvrdia, že svoje pudy vedia ovládať.

 

Viera Tomanová. Zdroj: TASR

 

V tomto momente je ťažko určiť, či ide o názor len niekoľkých redaktorov a či vedenie redakcie (v snahe šokovať a zvýšiť tým vysoký náklad) vôbec docenilo celkový vplyv zverejneného rozhovoru, čím vlastne aj redakcia podporila akceptovanie neakceptovateľného javu.

 

Dovoľujem si poukázať na článok 3 Dohovoru OSN o právach dieťaťa, ktorým je Slovenská republika viazaná, podľa ktorého záujem dieťaťa musí byť prvoradým hľadiskom pri akejkoľvek činnosti týkajúcej sa detí a v spojení s článkom 19, podľa ktorého štát je povinný vykonať všetky potrebné zákonodarné, administratívne, sociálne a výchovné opatrenia na ochranu detí pred akýmkoľvek telesným a duševným násilím, urážaním alebo zneužívaním vrátane sexuálneho zneužívania.

 

 

Napokon aj náš právny poriadok priznáva zvýšenú špeciálnu ochranu detí, napríklad aj tým, že v zmysle Trestného zákona je dieťa chránenou osobou. Teda v nijakom prípade nie je akceptovateľný postoj pochopiť pohnútky pedofila, ale našou povinnosťou je ochrániť dieťa pre akýmikoľvek rizikami zneužitia.reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: TASR/netky BL

Foto:  PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok