Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
25. okt. 2021Aurel
BratislavaBratislava 26°
Biblia
TV program
Moje Netky
Nový člen mimoparlamentnej strany Spolu Miroslav Kollár.
Nový člen mimoparlamentnej strany Spolu Miroslav Kollár.
25.04.2021 10:09 Domov
Kollár predostrel, čomu sa chce venovať ako nový člen strany Spolu
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
25.04.2021 10:09 Domov

Kollár predostrel, čomu sa chce venovať ako nový člen strany SpoluBRATISLAVA - Nezaradený poslanec Národnej rady SR (NR SR) a po novom člen strany Spolu - občianska demokracia (Spolu) Miroslav Kollár plánuje do parlamentu predložiť návrhy na lepšie fungovanie miest a obcí, skvalitnenie podmienok pre nezávislé médiá či legislatívu zlepšujúcu manažment lesov.


V pléne je pripravený podporiť každý "rozumný návrh" z pôvodného programového vyhlásenia vlády, ktorý zlepšuje život ľudí na Slovensku. Zároveň však chce byť razantnou opozíciou "tam, kde bude vláda poškodzovať záujmy občanov Slovenska a nebude dostatočne kompetentne riešiť aktuálne problémy, ktoré trápia našu spoločnosť".

 


Kollár ohlásil svoj vstup do strany Spolu v utorok 20. apríla. Predtým bol členom strany Za ľudí, ktorú po nezhodách v koalícii opustil 17. februára. Strane Spolu chce napomôcť k vybudovaniu plnoformátového základu občiansko-demokratickej politickej alternatívy. Z krátkodobého hľadiska je jeho cieľom pracovať na témach zvládnutia pandémie a zmierňovania jej dopadov na bežných ľudí, napríklad v oblasti zamestnanosti, vzdelávania a sociálnych služieb, obnovy niektorých podnikateľských sektorov či psychického zdravia spoločnosti.

 

Ciele 

"Strednodobo to bude otázka udržateľnosti verejných financií a práca na systémových zmenách vo fungovaní krajiny, ako je dokončenie decentralizácie s cieľom zlepšenia života v mestách a obciach. Potrebujeme zmenu financovania aj posilnenie ich kompetencií. Samozrejme, silnou témou bude podpora kultúrneho sektora, pretože som presvedčený, že pokiaľ nebude postpandemická obnova kultúrna, nebude trvalo udržateľná," ozrejmil nezaradený poslanec.

 


V dlhodobom horizonte plánujú podľa jeho slov v strane Spolu otvoriť debatu o budúcej vízii Slovenska. "Je čas premyslieť našu budúcnosť z novej perspektívy a k tejto debate chceme prizvať odborné špičky slovenskej vedy, spoločenskovedných a prírodných odborov či občianskej spoločnosti," priblížil.

 

Spolupráca bude pokračovať

Kollár chce aj naďalej v parlamente spolupracovať predovšetkým s ďalším nezaradeným poslancom a členom hnutia Progresívne Slovensko (PS) Tomášom Valáškom. "Uvidíme, ako dopadne ďalší vnútorný vývoj v strane Za ľudí, ktoré krídlo bude mať navrch. Na zmysluplných návrhoch zákonov som však pripravený spolupracovať aj s niektorými poslancami z iných vládnych strán."

 

 

Vzťahy s inými stranami

"Je ale pravda, že v podstate nulový prienik a spoluprácu som aj v čase môjho pôsobenia vo vládnej koalícii mal s poslancami zo Sme rodina. Pokiaľ ide o ostatné opozičné strany, moja politická a hodnotová DNA má nulový prienik s DNA smerákov (starých či nových) aj kotlebovcov," uzavrel Kollár.
 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: SITA/Netky Lukáš Čief

Foto:  FacebookNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok