Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
27. sep. 2021Cyprián
BratislavaBratislava 26°
Biblia
TV program
Moje Netky
Materské školy fungovali aj počas pandemických opatrení.
Materské školy fungovali aj počas pandemických opatrení.
02.08.2021 20:45 Domov
Koľko materských škôl požiadalo štát o pomoc pri dištančnom vzdelávaní?
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
02.08.2021 20:45 Domov

Koľko materských škôl požiadalo štát o pomoc pri dištančnom vzdelávaní?BRATISLAVA - O pomoc pri riešení problémov spojených s dištančným vzdelávaním požiadalo 27 riaditeľov. Ich priemerná známka za jednoznačnosť informácií a inštruktáží ministerstva bola 2,8 a za pomoc a podporu poskytnutú načas 3,2. Vyplýva to z prieskumu Štátnej školskej inšpekcie (ŠŠI), v ktorom oslovili riaditeľov 154 materských škôl.


Počas pandemických opatrení od 11. januára do 12. apríla dokázalo 84 materských škôl (MŠ) poskytnúť prezenčné vyučovanie iba deťom, ktorých rodičia patria do kritickej infraštruktúry. Škôlky tak vzdelávali prezenčne takmer 40 percent všetkých detí.

 

 

Ďalších 50 zaistilo prezenčné vyučovanie všetkým deťom, ktorých rodičia mali o to záujem. Z 3 955 detí sa na prezenčnom vzdelávaní zúčastnilo 2 902 detí. Prezenčné vyučovanie nezaistilo 20 materských škôl, ktoré navštevovalo 1 113 detí.

 

"Je potrebné zdôrazniť, že prezenčné vzdelávanie v týchto 20 MŠ v danom období nebolo poskytované 497 deťom zo sociálne znevýhodneného prostredia (SZP) alebo marginalizovanej rómskej komunity (MRK), čo tvorí až 69 percent z celkového počtu detí zo SZP/MRK materských škôl, ktoré sa do prieskumu zapojili," poukázali inšpektori.

Dištančné vzdelávanie vedelo zaistiť 86 materských škôl, z ktorých 20 zabezpečilo takéto vzdelávanie predovšetkým deťom, ktoré mali rok pred plnením povinnej školskej dochádzky. Toto vzdelanie nebolo poskytnuté v 68 MŠ, ktoré navštevovalo celkovo 5 673 detí. Z tejto skupiny 8 MŠ neposkytovalo v čase pandemických opatrení ani prezenčné vzdelávanie.

 


V oslovených materských školách sa vzdelávalo 12 400 detí, z ktorých malo 96 zdravotné znevýhodnenie a 720 pochádzalo zo sociálne znevýhodneného prostredia či z marginalizovanej rómskej komunity. Školy dohromady zamestnávali 1 255 učiteľov, 68 pedagogických asistentov, 19 školských špeciálnych pedagógov a 15 odborných zamestnancov.
 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: SITA/Netky LC

Foto:  Pixabay, PexelsNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok