Klocová nepostúpila do finále majstrovstiev Európy v behu na 1500 metrov

NETKY.SK • 12 August 2014, 11:52 • 2 min

ZÜRICH - Slovenská strednotratiarka Lucia Klocová nepostúpila do finále behu na 1500 m na majstrovstvách Európy v atletike vo švajčiarskom Zürichu. Klocová v utorok predpoludním výkonom 4:14,77 min obsadila 10. miesto v druhom rozbehu a finále bude bez nej.

V súčte oboch rozbehov skončila v 25-člennom štartovom poli šestnásta. Najrýchlejšia bola v Etiópii narodená Holanďanka Sifan Hassanová (4:09,55). Na postup do 12-členného finále bolo potrebné zabehnúť 4:13,02, čiže Slovenke chýbalo 1,75 s. Klocová mala z 13-členného štartového poľa II. rozbehu v tomto roku pred ME zabehnutý najslabší výkon (4:13,89).

"Zabehla som celkom dobrý čas, myslela som si, že to bude horšie. Mala som dve kolízie, ale to sa dalo čakať. Asi po 500 m v zákrute som sotila do súperky, lebo ona raz brzdila a raz zasa nie... Keď zabrzdila, musela som si ju odstrčiť a to ma odhodilo dozadu. V posledných 300 m, keď sa začalo šprintovať, som sa vysunula až do štvrtej dráhy, a to bola druhá strata. Keby tie kolízie neboli, asi by to bolo lepšie, ale na postup by to zrejme nestačilo," povedala Lucia Klocová po pretekoch.

Zverenkyňa trénera Pavla Slouku a ôsma žena londýnskych OH Klocová sa dostala na európsky šampionát vďaka voľnej karte od Európskej atletiky napriek tomu, že nesplnila účastnícky limit. Pre 30-ročnú Martinčanku to bol prvý štart na významnom medzinárodnom podujatí od olympijských hier v Londýne 2012 a narodenia syna Adama v júni minulého roku.

Výsledky:

ŽENY
1500 m - rozbehy:
1. Hassanová (Hol.) 4:09,55, 2. Plisová (Poľ.) 4:10,33, 3. Del Buonová (Tal.) 4:10,47, ... 16. Klocová (SR) 4:14,77 - nepostúpila do finále