Kližanovi ide karta! V Mníchove postúpil do štvrťfinále

NETKY.SK • 2 Máj 2018, 16:27 • 2 min

Mníchov - Slovenský tenista Martin Kližan postúpil do štvrťfinále dvojhry na antukovom turnaji ATP v Mníchove, keď v stredu otočil súboj s Bosniakom Mirzom Bašičom a zdolal ho 4:6, 6:3 a 7:5.

Dvadsaťosemročný slovenský reprezentant prehral prvý set, no v druhom sa zlepšil, zahral niekoľko výborných úderov a vyhral ho 6:3. Slovenský kvalifikant si v rozhodujúcom treťom sete síce dvakrát prehral podanie, ale súperovi ho vzal až trikrát a po vyše dvojhodinovom boji sa dostal medzi elitnú osmičku. Bude tak mať šancu bojovať v Mníchove o druhý titul, keď tento turnaj v roku 2016 vyhral.