Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
1. mar. 2021Albín
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
19.12.2020 15:41 Domov
Klienti sociálnych zariadení a centier pre rodiny s deťmi dostanú od ministra Krajniaka špeciálny darček
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
19.12.2020 15:41 Domov

Klienti sociálnych zariadení a centier pre rodiny s deťmi dostanú od ministra Krajniaka špeciálny darčekBRATISLAVA - Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR v spolupráci s operátorom 4-ka pripravilo pre klientov zariadení sociálnych služieb (ZSS) a centier pre deti a rodiny (CDR) špeciálny vianočný darček.


Štátne CDR majú zadarmo pevnú linku do konca koronakrízy, neštátne CDR a všetky ZSS dostali SIM kartu s nekonečným paušálom a dátami do konca januára 2021.

 

Spolupatričnosť


Touto vianočnou aktivitou ministerstvo reaguje na pretrvávajúcu epidemiologickú situáciu, ktorá neumožňuje všetkým klientom v ZSS a CDR dostať sa na Vianoce k svojim najbližším.

 

„Byť so svojimi najbližšími je tým najkrajším vianočným darčekom, preto ho chceme všetkým dopriať aspoň virtuálne v neobmedzenej miere. Ďakujem všetkým zamestnancom a dobrovoľníkom, ktorí sa počas sviatkov venujú našim najzraniteľnejším a pomáhajú chrániť ich životy,“  uviedol Milan Krajniak.

 

 

 


„Duševné zdravie seniorov je rovnako dôležité ako to fyzické zdravie. Z mojej profesionálnej skúsenosti so zdravotne znevýhodnenými som často zažívala, že aj sprostredkovaný kontakt spôsobil u klientov veľký zázrak. Aj preto sme počas sviatkov umožnili tráviť chvíle niektorým klientom u svojich blízkych, a tým menej šťastným umožníme kontakt aspoň sprostredkovane,“ doplnila štátna tajomníčka MPSVR SR Soňa Gaborčáková.


Listy ministra práce Milana Krajniaka s prianím k Vianociam a s vianočnou správou o špeciálnom darčeku by v týchto dňoch malo dostať každé štátne i neštátne zariadenie na Slovensku poskytujúce sociálne služby pobytovou formou.

 

 

 

Kroky ministerstva

 

Od začiatku pandémie ministerstvo práce realizovalo viaceré aktivity na ochranu klientov a zamestnancov zariadení sociálnych služieb. Ministerstvo práce doteraz vyplatilo 199 žiadateľom pomoc vo výške 694 764 eur. 

 

Od prvej vlny pandémie môžu poskytovatelia sociálnych služieb žiadať aj o dotáciu na podporu humanitárnej pomoci. 

Finančné prostriedky poskytnuté z tejto dotácie môžu použiť na nákup hygienických pomôcok, dezinfekcie, či zabezpečenie ubytovania pre ľudí bez domova.

Z dotácie môžu poskytovatelia sociálnych služieb vyplácať aj tzv. infekčný príspevok zamestnancovi.

 

Doposiaľ rezort práce poskytol zamestnancom a klientom ZSS 6 663 399 ochranných rúšok, 529 279 chirurgických rukavíc, 186 377 respirátorov, 20 060 ochranných okuliarov, 43 885 ochranných oblekov a 3 995 litrov dezinfekcie. Celková cena materiálu vrátane rýchlotestov prekročila 11 miliónov eur.


 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: SITA/ Netky Ida Železníková

Foto:  PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok