KHL: Záborský s gólom pri výhre Ufy nad Rigou 4:3 pp, Hossa 1+0, Haščák 0+1

NETKY.SK • 3 Január 2014, 15:07 • 2 min

MOSKVA - Slovenský hokejista Tomáš Záborský pomohol gólom Salavatu Julajev Ufa k víťazstvu v piatkovom dueli Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) 2013/2014 na domácom ľade nad Dinamou Riga 4:3 pp.

Gól Marcelu Hossu a prihrávku Marcela Haščáka v drese hostí lotyšskému tímu nestačili na viac ako jeden bod. Záborského chvíľa prišla v poslednej minúte prvej tretine, keď zvýšil stav stretnutia na 2:1. V drese hostí znížil v 27. minúte najproduktívnejší Slovák v KHL Marcel Hossa na 1:2 a jeho krajan Marcel Haščák v 46. minúte prihrával na gól Bukartsa, ktorý poslal duel do predĺženia. V ňom rozhodol v 64. minúte Filatov a pripravil tak Dinamu tretiu prehru za sebou. Hokejisti SKA Petrohrad prehrali v piatkovom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy s domácim Admiralom Vladivostok 4:5 po nájazdoch.

sumáre - KHL:

Amur Chabarovsk - Lokomotiv Jaroslavľ 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)
Góly: 32. Lugin, 40. Klimčuk - 59. Kronwall

Admiral Vladivostok - SKA Petrohrad 5:4 po sn (1:2, 1:1, 2:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 11. Nikitenko, 39. Schütz, 50. Ugarov, 58. Gračev, rozh. nájazd Hodgman - 6. Panarin, 10. Burdasov, 40. Panarin, 47. Kučerjavenko

Metallurg Novokuzneck - Atlant Mytišči 2:5 (0:2, 1:2, 1:1)
Góly: 23. Lapenkov, 56. Vyglazov - 4. Jašin, 16. Jašin, 25. Batyršin, 37. Michnov, 60. Jašin

Sibir Novosibirsk - Severstaľ Čerepovec 2:3 (0:0, 1:2, 1:1)
Góly: 23. Nesterov, 42. Nesterov - 32. Andersen, 37. Nikoncev, 58. Nikoncev

Salavat Julajev Ufa - Dinamo Riga 4:3 pp (2:0, 1:2, 0:1 - 1:0)
Góly: 3. Mereskin, 20. ZÁBORSKÝ, 22. Mirnov, 64. Filatov - 27. HOSSA, 37. Indrašis, 46. Bukarts (HAŠČÁK)

Traktor Čeľabinsk - Lev Praha 2:3 pp a sn (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 25. Bulis, 43. Kontiola - 40. Novotný, 55. Ullström, roz. nájazd Klepiš