KHL: Špirkov gól Spartaku k bodom nepomohol, v Magnirogorsku prehral 2:3

NETKY.SK • 19 November 2013, 16:36 • 2 min

MOSKVA - Slovenský hokejový reprezentant Rastislav Špirko sa gólovo presadil v utorňajšom dueli KHL na ľade Metallurgu Magnitogorsk, Spartaku Moskva to však na body nestačilo a prehral 2:3.

Dvadsaťdeväťročný útočník vsietil svoj siedmy gól v sezóne v 57. minúte zápasu, Spartak však už trojgólový náskok, ktorý si hráči Magnitogorska vypracovali v druhej tretine, nedokázal v závere dohnať.

V utorňajšom stretnutí medzinárodnej KHL vyhrali hokejisti úradujúceho šampióna profiligy Dinama Moskva na ľade Amuru Chabarovsk 4:1. V mužstve slovenského obrancu Dominika Graňáka exceloval v utorok Maksim Karpov, ktorý hostí priviedol k triumfu hetrikom. Obhajca titulu je s 58 bodmi druhý v Západnej konferencii, Amuru patrí predposledná pozícia na Východe (26 bodov).

V druhom zápase po dvoch bezgólových tretinách zvíťazil Viťaz Podolsk vo Vladivostoku, keď jediným úspešným strelcom bol v 49. minúte Airat Ziazov. V súboji dvoch tímov, ktorým sa v posledných dueloch príliš nedarí víťaziť, zdolal Salavat Julajev Ufa bieloruský celok Dinamo Minsk 5:2 vďaka štvorgólovej nádielke v záverečnej tretine.

Amur Chabarovsk - Dinamo Moskva 1:4 (0:1, 0:0, 1:3)
Góly: 44. Tarasov - 7., 42. a 52. Karpov, 58. Cvetkov

Admiral Vladivostok - Viťaz Podolsk 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Gól: 49. Ziazov

Sibir Novosibirsk - Torpedo Nižnij Novgorod 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Góly: 11. Kugryšev, 32. Enlund, 59. Enlund - 2. Paršin

Metallurg Novokuzneck - AK Bars Kazaň 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
Góly: 8. Obuchov, 36. Burmistrov

Metallurg Magnitogorsk - Spartak Moskva 3:2 (0:0, 3:0, 0:2)
Góly: 21. Zaripov, 25. Kosov, 32. Antipin - 51. Quint, 57. ŠPIRKO

Traktor Čeljabinsk - Medveščak Záhreb 5:1 (2:1, 2:0, 1:0)
Góly: 9. Kokujov, 13. Bulis, 37. Kosticin, 40. Kontiola, 45. Kontiola - 13. Vesce

Salavat Julajev Ufa - Dinamo Minsk 4:2 (0:1, 1:1, 3:0)
Góly: 31. Kolcov, 49. Pihlström, 50. Chlystov, 51. Hartikainen, 54. Slepyšev - 20. Irgl, 33. Kaľužnyj