KHL: Slovanisti vo fialových dresoch porazili Lokomotiv Jaroslavľ 5:3

NETKY.SK • 9 December 2013, 07:12 • 2 min

BRATISLAVA - Hokejisti Slovana Bratislava zvíťazili v nedeľňajšom zápase KHL vo vypredanej Slovnaft aréne nad ruským tímom Lokomotiv Jaroslavľ najmä vďaka výbornej tretej tretine 5:3 a v tabuľke Západnej konferencie sa tak dotiahli na rozdiel jedného bodu na dvanásty Severstaľ Čerepovec.

"Belasí" prehrávali po góloch Iľju Koreneva z 16. minúty a Igora Musatova zo začiatku druhej tretiny už 0:2, no podarilo sa im vyrovnať. Zásluhu na tom mal Miroslav Šatan, ktorý si vo svojom druhom vystúpení po návrate do bratislavského tímu dvomi úspešnými gólovými dorážkami otvoril strelecký účet v sezóne. Do šatní však išli mužstvá za stavu 3:2 pre hostí, tretí gól Lokomotivu strelil v 35. minúte Sergej Plotnikov. Zverenci trénera Rostislava Čadu nezložili zbrane a v tretej časti sa im podarilo otočiť skóre zásluhou druhého tohtosezónneho zásahu Marka Daňa, dorážky Mária Bližňáka a teču Andreja Šťastného.

Ďalší zápas čaká slovanistov už v pondelok o 19.00 h, sériu domácich stretnutí zakončia v pondelok súbojom s Atlantom Mytišči.

Slovan Bratislava - Lokomotiv Jaroslavľ 5:3 (0:1, 2:2, 3:0)

Góly: 27. Šatan (Sersen), 32. Šatan (Mihálik, Sigalet), 48. Daňo (Bakoš, Škoula), 49. Bližňák (Vondrka, Miklík), 53. Šťastný (Sersen, Štajnoch) - 16. Korenev (Gorochov, Kapustin), 22. Musatov (M. Redlihs, Chlopotov), 35. Plotnikov (Gorochov, Koňkov). Rozhodcovia: Ravodin, Romasko - Zacharenkov, Sadovnikov, vylúčení: 6:3 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, zmeny: Slovan od 44. minúty bez Sigaleta, 10.055 divákov (vypredané).

Slovan Bratislava: Janus - Škoula, Sersen, Mihálik, Sigalet, Štajnoch, Mojžíš - Miklík, Bližňák, Vondrka - Radivojevič, Ölvecký, Bartovič - Šatan, Šťastný, Hudáček - Daňo, Matoušek, Bakoš

Lokomotiv Jaroslavľ: Sanford - Gorochov, Ľjubuškin, Holös, Kronwall, Zotov, Višnevskij, Jakovlev - Plotnikov, Apalkov, Koňkov - M. Redlihs, Klopotov, Musatov - Averin, Petrov, Černikov - Maľcev, Kapustin, Korenev - Kraskovskij

Prvá tretina bola vlažná

Hráči Slovana nastúpili v špeciálnych fialových dresoch, výťažok z ich predaja poputuje na konto združenia na pomoc detskej onkológii. Prvá tretina mala vlažné tempo, najmä domáci mali problémy s prechodom do útočného pásma a v úvodnej dvadsaťminútovke si nevypracovali žiadnu vážnejšiu šancu. Za pozornosť stáli len pokusy Šatana a Šťastného, puk však len presvišťali ponad Sanfordovu bránku. Domáci posadili Lokomotiv na koňa prakticky sami svojou nedisciplinovanosťou, hostia hrali až osem minút v početnej presile. Pri vylúčení Šťastného na 2+2 min za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou ešte Janus efektne zlikvidoval jedovku Černikova, no v 16. minúte už kapituloval. Skóre otvoril v končiacej sa početnej výhode po prihrávke Gorochova Korenev, ktorého nechala domáca obrana úplne neobsadeného. Vzápätí sa už-už dostával do zakončenia Koňkov, Janus stihol vypichnúť puk hokejkou.

V druhej tretine slovanisti ožili dvoma gólmi Šatana

V druhej tretine "belasí" výrazne ožili, zobudiť ich však musel až zásah Musatova, ktorý využil, že Mihálik stratil predtým hokejku, obišiel Sigaleta a zasunul puk za Janusa. V 26. minúte mal Slovan prvú veľkú príležitosť, Bakoš v úniku trafil len Sanfordovu lapačku. Následne stroskotal aj Hudáček po Sersenovej zadovke, no o pár sekúnd to už domácim vyšlo. Po Sersenovej strele dorazil puk za brankára Lokomotivu Šatan a zaknihoval si tak premiérový gól v ročníku. Slovanisti dostali razom krídla. V 32. minúte si belasá osemnástka opäť počkala na dorážku po tom, čo sa Mihálikova delovka odrazila od zadného mantinelu pred bránku, a v presilovke vyrovnal. Potom mohol dostať svoj tím do vedenia Bakoš, pálil z medzikružia priamo do stredu, kde stál pozorný Sanford. V 35. minúte Miklík trafil pravú a následne Vondrka hornú žŕdku. Platilo klasické "nedáš-dostaneš", hneď z protiútoku z prvej prepálil Janusa Plotnikov. Slovan reagoval mohutnou ofenzívou, Bakoš a opäť Šatan mali na dosah vyrovnanie. Na druhej strane Janus vyrazil nebezpečný bekhendový pokus Averina.

Tretia tretina v réžii Slovana

Slovan v záverečnej tretine pokračoval v ofenzívnom snažení a v 48. minúte sa dočkal zaslúženého vyrovnania. Úradovali "mladé pušky", po zakončení Bakoša zasunul puk bekhendom do odkrytej bránky Daňo. O jeden a pol minúty už domáci viedli, keď si Bližňák našiel odrazený puk a upratal ho do siete - 4:3. Vypredaná aréna hnala svojich miláčikov ďalej a tí sa im odmenili aj piatym zásahom. V 53. minúte tečoval Sersenovu strelu za Sanfordov chrbát Šťastný. Slovan si už v závere víťazstvo ustrážil a mohol tak sláviť trojbodový zisk.

Hlasy po zápase:
Rostislav Čada, tréner Slovana: "V zápase sme dlho nezaslúžene prehrávali. Súperovi pomohla šesťminútová presilovka v prvej tretine, ktorú sme paradoxne dobre ubránili, no v jej závere sme dostali gól. Postupne sme vyrovnali hru a vyrovnali skóre. V druhej tretine prišla zaujímavá situácia, v ktorej platilo pravidlo 'nedáš - dostaneš' a namiesto vedenia 3:2 sme prehrávali 2:3. Napriek tomu nás to nepoložilo, dokázali sme zjednodušiť hru a streliť v tretej tretine tri góly. Súhlasím s trénerom hostí, že sme zaslúžene vyhrali."

Piotr Vorobjov, tréner Lokomotivu: "Gratulujem súperovi k zaslúženej výhre. Jeden a pol tretiny sme hrali dobrý hokej, no potom sa na nás prejavila únava z náročného programu, keď sme hrali piaty zápas v rade vonku. Doplatili sme na to, že máme veľa mladých a neskúsených hráčov."

Andrej Šťastný, autor piateho gólu Slovana: "Som rád za gól aj za tri body. So Šárkym a Hudym je radosť hrať. Na tabuľku sa síce občas pozerám, no ak chceme živiť našu šancu na play off, musíme ísť od zápasu k zápasu a zbierať body aj naďalej."

Marko Daňo, strelec tretieho gólu Slovana: "Som rád, že sa nám to podarilo dnes otočiť. Diváci nám veľmi pomohli, neustále nás hnali dopredu. Po prvej tretine sme si povedali, že musíme zabrať a tlačiť sa viac do bránky. Padlo nám to tam, konečne sa aj mne niečo odrazilo. Som rád, že som po dlhej dobe skóroval a pomohol tímu k výhre."

Miroslav Šatan, útočník Slovana a autor dvoch gólov: "Na tréningoch som sa cítil každým dňom lepšie, konečne som sa aj poriadne vyspal. Pred zápasom som sa cítil dobre. Som rád, že som mohol gólmi pomôcť mužstvu k víťazstvu. Aby sa hráč po dlhšej prestávke dostal do psychickej a fyzickej pohody, potrebuje dať pár nahrávok či streliť gól. Ukázalo sa, že čas, ktorý som venoval príprave, bol na niečo dobrý."