KHL: Slovan zvíťazil v Záhrebe po predĺžení

NETKY.SK • 13 September 2013, 22:30 • 2 min

ZÁHREB - Až na štvrtý pokus sa hokejisti Slovana Bratislava dočkali v novej sezóne Kontinentálnej hokejovej ligy prvého víťazstva. Na ľade Medveščaku Záhreb zvíťazili 4:3 po predĺžení. Rozhodujúci gól strelil v 62. min Mário Bližňák po prihrávke kapitána hostí Milana Bartoviča.

Víťazstvo belasých je o to cennejšie, že na horúcom ľade nováčika súťaže otočili nepriaznivý stav 1:3. ktorý svietil na tabuli po dvoch tretinách. Góly víťazov strieľali Kukumberg, Bartovič, Netík a už spomenutý

Medveščak Záhreb - Slovan Bratislava 3:4 po predĺž. (1:1, 2:0, 0:2 - 0:1)

Góly: 7. Vesce (Thomas, Linglet), 36. Švarný (B. Kane, Björkstrand), 40. Cheechoo (Willsie) - 16. Kukumberg (Bartovič, Sigalet), 48. Bartovič (J. Mikúš), 57. Netík (Hudáček, Ölvecký), 62. Bližňák (Bartovič)
Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Hoffman, Rogačev - Metaľnikov, Sirotkin, 6500 divákov
Záhreb: Dekanich - Katic, Popovic, Foster, Švarný, Letang, Montador - Jessiman, Murray, Walker - Vesce, Thomas, Linglet – Willsie, Murley, Cheechoo - Perkovich, Björkstrand, B. Kane

Slovan: Janus - Škoula, Sersen, Kutlák, Mihálik, Sigalet, Štajnoch, Mráz, Kolena, - Vondrka, Bližňák, Miklík - Kukumberg, Bartovič, Juraj Mikúš - Netík, Daňo, Ölvecký - Tomáš Mikúš, Bakoš, Hudáček

Už v 7. min viedol Medveščak Záhreb 1:0 vďaka spolupráci svojich Američanov. Prihrávku Thomasa spoza bránky usmernil za Janusa Vesce, ktorý strelil už tretí gól v tejto sezóne. Slovan vyrovnal v 16. min, keď spoza pravého kruhu napriahol Kukumberg a prestrelil Dekanicha - 1:1. Do konca druhej tretiny zostávali štyri minúty, keď domácich poslal do vedenia slovenský obranca Ivan Švarný, ktorý ostatné dve sezóny strávil práve v Slovane. Klasický gól do šatne potom na smútok hostí predviedol Medveščak. V čase 39:22 min bývalý najlepší kanonier NHL Cheechoo zvýšil na 3:1.

Vyzeralo to na štvrtú prehru Slovana v úvode sezóny, ale stal sa opak. V 47. min zavelil do útoku kapitán hostí Bartovič a znížil na 2:3. Aktivita hostí sa stupňovala a v 57. min ju zverenci Rostislava Čadu korunovali vyrovnávajúcim gólom. Po prihrávke Hudáčka a ten prakticky do prázdnej bránky nezaváhal - 3:3. Slovan mohol vyhrať aj v riadnom hracom čase, ale šance Hudáčka a Bližňáka sa ešte gólom neskončili. Mário Bližňák si to však vynahradil v predĺžení. V 62. min domáci gólman strelu Bartoviča len vyrazil pred seba a Bližňák rozhodol o prvom víťazstve Slovana v jeho druhej sezóne v KHL.

Rostislav Čada (tréner Slovana, zdroj: hcslovan.sk): "Myslím si, že sme videli rýchly, bojovný, agresívny zápas s dobrým nasadením oboch mužstiev. Dlho sme nevedeli využiť naše gólové šance. Zaplatili sme dvoma gólmi za slabšiu chvíľku v druhej tretine. Tvrdou fyzickou prácou sme však dokázali vyrovnať skóre a v predĺžení využiť prvú z našich možností."