KHL: Slovan zvíťazil v Minsku, v nájazdoch rozhodol Jeglič

NETKY.SK • 27 Október 2015, 07:42 • 2 min

MINSK - Hokejisti Slovana Bratislava zvíťazili v pondelkovom zápase KHL nad domácim Dinamom Minsk 4:3 po nájazdoch. Ten rozhodujúci premenil vo štvrtej sérii Žiga Jeglič. Aktuálne majú "belasí" v tabuľke Západnej konferencie 36 bodov a figurujú na 10. priečke.

Domáci hráči začali aktívnejšie, výraznejšie však brankára hostí neohrozili. Nedokázali využiť presilovú hru a ani krátky tlak, ktorý si po nej vytvorili. V 13. minúte však spravili "belasí" chybu v obrane, keď sa pred ich brankárom Brustom ocitla zámorská dvojica Szczechura - Bailen a druhý menovaný otvoril skóre zápasu. Hostia však dokázali gólovo odpovedať v 17. minúte zásluhou Michala Sersena, ktorý skóroval príklepom do horného rohu bránky.

V druhej tretine zavelili domáci do útoku a už po 29 sekundách sa radovali z gólu, keď puk do brány usmernil osamotený Vesce. "Belasí" hrali v 24. minúte presilovú hru, v ktorej mohli inkasovať z hokejky Szczechuru, Brust však jeho strelu zneškodnil. Hostia napokon početnú výhodu využili, obranca Barker svojím gólom od modrej čiary vyrovnal stav na 2:2 a následne v 31. minúte dostal Slovan do vedenia Tičar, ktorý hokejkou nasmeroval puk za chrbát brankára Lalanda.

V tretej tretine sa hostia snažili vyrovnať. Podarilo sa im to v 50. minúte, keď Dmitrij Meleško tečoval strelu svojho spoluhráča. Minsk hral stále aktívne, do šance sa však dostal aj kapitán Slovana Surový, jeho bekhendový pokus ale zastavil betónom brankár domácich. V posledných minútach hrali oba tímy po presilovke, ani jeden ju však nezužitkoval a duel sa posunul do predĺženia.

V ňom hrali lepšie hostia, ktorí viacerými strelami ohrozili Lalanda. V poslednej minúte si však domáci vytvorili tlak, no ku gólu to neviedlo. Rozhodnutie tak padlo až v nájazdoch, kde o dvoch bodoch pre Slovan rozhodol Jeglič, ktorý premenil oba svoje nájazdy.

Najbližšie sa predstavia 28. októbra na domácom ľade proti tímu Lada Togliatti.

Dinamo Minsk - Slovan Bratislava 3:4 pp a sn (1:1, 1:2. 1:0 - 0:0 0:1)

Góly: 13. Bailen (Szczechura, Materuchin), 21. Vesce (Ellison, Bailen), 50. Meleško (Kolcov, Drozd) - 17. Sersen, 25. Barker (Kašpar, Sersen), 31. Tičar (Šťastný, Jeglič), rozh. nájazd Jeglič. rozhodovali: Odins, Bukin - Sivov, Šeljanin, vylúčení 2:2, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 9726 divákov.

Dinamo Minsk: Lalande – Bailen, Gunderson, Krajíček, Lisovec, Nogačjov, Šinkevič – Vesce, Kaľužnyj, Ellison – Stepanov, Szczechura, Materuchin – Kolcov, Komarov, Meleško – Michaljov, Drozd, Pavlov

Slovan Bratislava: Brust – Barker, Sersen, Valach, Švarný, Starosta, Luža, Kozák – Leblanc, Nedorost, Kašpar – Bartovič, Surový, Paré – Jeglič, Tičar, Šťastný – Skalický, Viedenský, Miklík

Miloš Říha, tréner Slovana Bratislava: "Vyrovnaný zápas, mužstvá spravili niekoľko chýb. Mali sme dostatok šancí, v tretej tretine sme vyhrávali, no ľahké chyby nás pripravili o výhru v riadnom hracom čase. V nájazdoch sme boli šťastnejší.

Žiga Jeglič, útočník Slovana, v zápase 1+1: "Dobrou správou je, že sme dnes opäť vyhrali. Tou horšou, že sme v tretej tretine urobili niekoľko zbytočných chýb, ktoré nás asi stáli bod navyše. Ale som samozrejme šťastný, že sme tu konečne dokázali vyhrať a teraz sa môžeme koncentrovať na dva domáce zápasy. Pri nájazdoch zvyčajne urobím to isté, ale pri prvom som mal pocit, že brankár očakáva moju strelu pod hornú žŕdku, preto som sa na poslednú chvíľu rozhodol vystreliť po ľade k ľavej tyčke. Každopádne som rád, že oba premenené nájazdy pomohli mužstvu k víťazstvu."

Cam Barker, obranca Slovana, v zápase 1+0: "Myslím, že dnes večer to bol veľmi rýchly a živý hokej. Po väčšinu zápasu sme hrali celkom dobre, škoda len, že sme im predsa len dovolili zopár gólových šancí a musíme sa ešte zlepšiť v defenzíve. Na druhej strane sme dokázali urobiť viacero dobrých vecí a vždy je pekné, keď sa vám vonku podarí zvíťaziť po nájazdoch."