KHL: Slovan znovu otočil zápas a porazil Jekaterinburg 3:1

NETKY.SK • 16 November 2013, 06:22 • 2 min

BRATISLAVA - Hokejisti Slovana Bratislava zvíťazili v piatkovom zápase KHL na ľade Slovnaft arény nad Avtomobilistom Jekaterinburg 3:1.

Zverenci trénera Rostislava Čadu sa v prvej polovici nevedeli poriadne dostať do zápasu, hosťom nestačili a mohli ďakovať brankárovi Janusovi, že do 30. minúty prehrávali iba 0:1 po góle Malychina. Od polovice duelu už vyrovnali hru a súpera dokázali aj zatlačiť. Vyrovnanie prišlo v 42. minúte, keď sa trafil Vondrka. Desať minút pred koncom duelu sa presadili "mladé pušky" zo štvrtého útoku a Šťastný poslal domácich do vedenia 2:1. V závere upravil do prázdnej bránky Bližňák.

"Belasí" sa najbližšie predstavia opäť doma v nedeľu 17. novembra o 17.00 h proti Barysu Astana. Tretí blok domácich zápasov v sezóne uzavrú o dva dni neskôr, v utorok 19. novembra o 19.00 h duelom s Avangardom Omsk.

Priebeh zápasu

Prvú šancu v zápase si vypracovali domáci hokejisti, keď Bakoš otestoval brankára Kovářa. Na druhej strane odpovedal Lazarev, ktorý sa z pravej strany natlačil pred bránku, no Janus si dobre pokryl žŕdku a jeho pokus zmaril. Od piatej minúty hral Slovan prvú presilovku, ale nič z nej nevyťažil. Hneď po jej skončení mohli otvoriť skóre hostia, no Megalinskij napálil len žŕdku. Jekaterinburg postupne prebral opraty zápasu a od 10. minúty už jednoznačne dominoval. V 12. hasil Janus po strele Jefimova a vzápätí zachránil aj po nájazde Stewarta. V 16. minúte boli blízko gólu Demagin, ktorý pálil z uhla, a po ňom aj dorážajúci Lewandowski, no domácich opäť zachránil Janus. Ten do prestávky zlikvidoval aj niekoľko ďalších príležitostí a držal "belasých" nad vodou. Slovan sa vôbec nedokázal presadiť v útoku a len veľmi ťažko prenikal cez dobre organizovaných súperov, ktorí výborne bránili stredné pásmo.

V úvode druhej tretiny už Janus kapituloval. Hostia sa presadili dve sekundy po uplynutí presilovky zásluhou dôrazného Malychina, ktorý za jeho chrbát dorazil strelu Lazareva - 0:1. Slovan stále nedokázal na dlhšie preniknúť do útočného pásma. Čada reagoval zmenou v zostave, keď sa do prvej formácie vrátil Netík namiesto Hudáčka. "Belasí" mali v 28. minúte druhú presilovku, ale sami sa o ňu pripravili zlou rozohrávkou a následným vylúčením. Domáci sa "zobudili" až po polovici zápasu a súpera konečne zatlačili. Hudáček obišiel bránku, našiel Ölveckého, no Kovář zachránil. Český gólman v bránke Jekaterinburgu si poradil aj s pokusmi Bližňáka a Vondrku a neujala sa ani štvrtá formácia domácich, ktorá robila hosťom asi najväčšie problémy. Mladíci korčuľovali, hrali do tela i dobre kombinovali. Rastúci tlak Slovana zastavili dve zbytočné vylúčenia po sebe. Avtomobilist však minútu a pol dlhú presilovku o dvoch hráčov nevyužil.

Slovan sa dočkal gólu na začiatku tretej tretiny. Vondrka vybojoval puk, vymenili si ho s Miklíkom a presnou strelou spomedzi kruhov vyrovnal na 1:1. V 50. minúte sa už domáci dostali do vedenia, keď najkrajšiu akciu zápasu predviedol práve štvrtý útok. Bakoš s Daňom a Šťastným vyšachovali obranu Avtomobilistu a posledný menovaný presnou strelou rozvlnil sieť za chrbtom Kovářa - 2:1. Vzápätí mohol zvýšiť Vondrka, no s jeho nájazdom si brankár poradil a poistku nepridal z čistej šance ani strelecky sa trápiaci Hudáček. Posledné minúty patrili opäť hosťom, ktorí vystupňovali tlak a nevyrovnali len vďaka výbornému Janusovi. V samom závere upravil Bližňák na 3:1.

Slovan Bratislava - Avtomobilist Jekaterinburg 3:1 (0:0, 0:1, 3:0)
Góly: 42. Vondrka (Miklík), 50. Šťastný (Daňo, Bakoš), 60. Bližňák (Miklík, Vondrka) - 22. Malychin (Lazarev, Viklund). Rozhodcovia: Karabanov, Komarov - Kučava, Novikov, vylúčení: 4:5, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 10.055 divákov (vypredané)

Slovan Bratislava: Janus - Škoula, Sersen, Sigalet, Kutlák, Štajnoch, Mojžíš - Bartovič, J. Mikúš, Hudáček - Miklík, Bližňák, Vondrka - Netík, Ölvecký, Kukumberg - Daňo, Šťastný, Bakoš

Avtomobilist Jekaterinburg: Kovář - Triamkin, Gusev, Lepistö, Viklund, Antonov, Megalinskij, Rybnickij, Postnikov - Stewart, Lewandowski, Jefimov - Lazarev, Malychin, Černov - Simakov, Jemelejev, Demagin - Deveaux, Streľcov, Golyšev