KHL: Slovan zdolal Vítkovice 2:0 a stal sa víťazom Steel Cupu 2016

NETKY.SK • 15 August 2016, 09:08 • 2 min

OSTRAVA - Hokejisti Slovana Bratislava vyhrali prestížný letný turnaj Steel Cup. V nedeľňajšom vyvrcholení triumfovali nad domácim tímom Vítkovice Steel 2:0 a v tabuľke štyroch tímov obsadili prvú priečku so šiestimi bodmi. "Belasým" pomohlo k celkovému triumfu aj víťazstvo českého extraligistu Oceláři Třinec nad HC Linköpings v pomere 3:2.

Slovan sa už v 3. minúte duelu proti Vítkoviaciam ujal vedenia, no presná trefa Smoleňáka po vyšperkovanej kombinácii "belasých" k ofenzívnej produkcii nenakopla. Naopak, viac snahy preukázali domáci, ktorí hoci mali v prvej tretine niekoľko slušných streleckých pozícií, recept na Brusta nenašli. V druhej tretine chýbalo hre potrebné tempo, až po 30. minúte sa duel rozbehol a aj Slovan ponúkol niekoľko zaujímavých kombinácií. Na ďalší gól si však diváci museli počkať do 55. minúty. Napriek snahe sa "oceliarom" vyrovnať nepodarilo a triumf Slovana poistil Cheechoo.

Zverenci trénera Miloša Říhu si na Steel Cupe pripísali dve víťazstvá a jednu prehru. Okrem Vítkovíc zdolali aj ďalšieho českého extraligistu z Třinca 3:2, naopak, švédskemu Linköpingu podľahli 2:4. Do ostrého štartu KHL odohrajú "belasí" ešte dva prípravné zápasy - v utorok o 19.00 h privítajú Medveščak Záhreb a o dva dni neskôr v rovnakom čase absolvujú generálku proti PSG Zlín.

Steel Cup - nedeľa:

Vítkovice Steel - Slovan Bratislava 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)

Góly: 3. Smoleňák (Cheechoo, Taffe), 55. Cheechoo

zostava Slovana: Brust – Kundrátek, Starosta, Luža, Švarný, Plastino, Meszároš, Němeček, Rosandič – Cheechoo, Taffe, Smoleňák – Chipchura, Viedenský, Lušňák – Kubalík, Nedorost, Jeglič – Petráš, Zigo, Skalický – Šiška, Vopelka

HC Oceláři Třinec - HC Linköpings 3:2 (1:0, 1:0, 1:2)

Góly: 10. Kane (Irgl, Roth), 32. Galvas (Matyáš, Cienciala), 39. Roth (Doudera, DRAVECKÝ) – 46. S. Karlsson (Kristensen, Carlsson), 55. Bergfors (Persson, Roe)