KHL: Slovan zdolal silné Dinamo, Kašpar strelil prvé góly v sezóne

NETKY.SK • 23 Október 2017, 21:42 • 2 min

BRATISLAVA - Hokejisti Slovana Bratislava odštartovali trojzápasovú domácu sériu KHL triumfom nad favorizovaným Dinamom Moskva 4:2. Napriek výhre figurujú stále na 12. mieste tabuľky Západnej konferencie, keď nazbierali 25 bodov. Na ôsmy Severstaľ Čerepovec strácajú jedenásť bodov.

Dva góly zverencov trénera Eduarda Zankovca strelil český útočník Lukáš Kašpar, ktorý v 23. stretnutí prelomil streleckú smolu a dosiahol prvé presné zásahy v sezóne. Slovan rozhodol o triumfe v 2. tretine, keď sa okrem Kašpara presadili aj Colby Genoway a Zach Boychuk. Na 4:2 spečatil do prázdnej bránky opäť český útočník. Za Dinamo skórovali Vladimir Brjukvin a Andrej Kutejkin.

"Belasí" pokračujú v domácej sérii v stredu o 19.00 h, keď privítajú Lokomotiv Jaroslavľ a trojicu náročných duelov zakončia v piatok v rovnakom čase súbojom s úradujúcim šampiónom a najlepším tímom prebiehajúcej sezóny SKA Petrohrad.

HC Slovan Bratislava - Dinamo Moskva 4:2 (0:0, 3:1, 1:1)

Góly: 28. Genoway (Meszároš, Boychuk), 36. Boychuk (Kašpar), 40. Kašpar (Hlinka, Viedenský), 59. Kašpar - 35. Brjukvin (Alexejev, Tereščenko), 54. Kutejkin. Rozhodovali: Kuľov, Cyplakov - Ivanov, Strelcov, vylúčení: 6:5, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 6832 divákov.

HC Slovan Bratislava: Mazanec - Ebert, Després, Meszároš, Bačik, Voráček, Švarný - Řepík, Boychuck, Kašpar - Genoway, Viedenský, Hrnka - Hlinka, Šťastný, Skalický - Mikúš, Sádecký, Hecl

Dinamo Moskva: Jerjomenko – Kutejkin, Rylov, Nikulin, Volkov, Zajcev, Višnevskij, Solovjov – Varnakov, Boyd, Salminen – Arťuchin, Tereščenko, Brjukvin – Tarasov, Komarov, Jakovlev – Markovin, Jefremov, Sidljarov - Alexejev (od 21. min)

Pondelňajší duel mal v úvode rýchly spád. Bližšie ku gólu boli v prvých minútach hráči hostí, keď Slovan spravil dve hrúbky pri rozohrávke vo vlastnom pásme a Mazanec musel zasahovať pri šanciach Komarova a Salminena. Na druhej strane ohrozil Jerjomenka z uhla Boychuk a brankár Dinama chvíľu nevedel, kde má puk. "Belasí" si potom zahrali presilovku, ale do vážnejších šancí sa nedostali. Hra sa presúvala zo strany na stranu. V 14. minúte bol blízko ku gólu Švarný, ale jeho strela skončila len na žrdi. Po ňom neuspel ani aktívny Boychuk, Jerjomenko stihol zakročiť lapačkou.

Druhú tretinu otvorila dohrávaná presilovka hostí, Mazanec však veľa práce nemal. Prvý gól padol v 28. minúte pri početnej výhode domácich. Jerjomenko síce zastavil strelu Meszároša, ale puk nemal pod kontrolou, Genoway mu ho vytiahol spod betónov a sekundu pred uplynutím presilovky otvoril skóre - 1:0. V ďalších minútach bola hra rozkúskovaná častými prerušeniami a ani jeden tím si nevypracoval väčšie šance. Pri hre štyroch na štyroch boli aktívnejší hostia, ale Mazanec si s ich pár pokusmi poradil. Dinamo vyrovnalo tiež v početnej výhode v 35. minúte, Alexejev našiel medzi kruhmi Brjukvina a ten prestrelil Mazanca - 1:1. Tento stav však vydržal iba minútu a pol a Slovan opäť viedol, na 2:1 upravil Boychuk, ktorý dorazil strelu Kašpara. "Belasí" sa priblížili k triumfu nad favoritom v 40. minúte, keď Kašpar premenil ďalšiu presilovku a zvýšil už na 3:1. Tréner hostí si vyžiadal coach challenge, ale neuspel a gól platil. Pre českého útočníka to bol premiérový zásah v sezóne.

Slovan sa v treťom dejstve zameral na udržanie si náskoku. V úvode bez väčších problémov prežil dve oslabenia a súpera k ničomu vážnemu nepustil. Dinamo si proti pozornej obrane domácich nevedelo vypracovať výraznejší tlak, no v 54. minúte sa mu predsa podarilo skórovať. Za Mazanca si našla cestu strela Kutejkina od modrej čiary - 3:2. Hostia však už viac duel zdramatizovať nedokázali. Skóre spečatil do prázdnej bránky svojím druhým gólom Kašpar.

Hlasy po zápase:

Lukáš Kašpar, útočník a strelec dvoch gólov Slovana: "Som rád, že som konečne prelomil streleckú smolu. Mám z toho obrovskú radosť. Hrali sme aktívne a takto chceme hrať každý jeden zápas. Byť aktívnejší na puku. Myslím si, že v pondelok sme boli lepší počas celého zápasu."

Zach Boychuk, útočník a strelec druhého gólu Slovana: "Bolo to super. Od začiatku sme boli koncentrovaní, fanúšikovia nás do toho vtiahli. Dali sme góly v hre 5 na 5 a aj z presiloviek, je to pre nás veľké víťazstvo. Kašpar hral v pondelok výborne, bol všade, stále strieľal. Rovnako aj pri mojom góle, ja som išiel pred bránku a mal som už ľahkú dorážku."