KHL: Slovan prerušil víťaznú sériu

NETKY.SK • 15 Október 2016, 07:56 • 2 min

PODOĽSK - Hokejisti Slovana Bratislava prehrali v piatkovom zápase základnej časti KHL na ľade Viťaza Podoľsk 2:3 a prerušili tak sériu troch výhier.

V ďalšom zápase si belasí zmerajú sily v pondelok 17. októbra na domácom ľade s Neftechimikom Nižnekamsk.

KHL - základná časť:

Viťaz Podoľsk - Slovan Bratislava 3:2 (2:0, 0:0, 1:2)

Góly: 2. Aaltonen, 16. Kopejkin (Jeřábek), 48. Makejev (Aaltonen, Semjonov) - 43. Taffe (Cheechoo), 59. Meszároš. Rozhodovali: Lavrentjev, Naumov - Burkov, Judin, vylúčení: 5:2, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 4588 divákov

zostavy:

Viťaz Podoľsk: Säteri - Lukin, Rubcov, Semenov, Golovkov, Jeřábek, Katičev, Gimajev, Voronkov - Kokšarov, Cyganov, Stepanov - Makejev, Horák, Afinogenov - Kempe, Kopejkin, Aaltonen - Nikulin, Vyglazov, Soloduchin

Slovan Bratislava: Brust - Starosta, Kundrátek, Plastino, Švarný, Ďaloga, Meszároš, Pokorný, Rosandič - Cheechoo, Taffe, Chipchura - Jeglič, Viedenský, Nedorost - Kubalík, Zigo, Valský - Šiška, Lušňák, Hlinka

Slovan nastúpil v Podoľsku so snahou predĺžiť víťaznú sériu, ale nevyšiel mu úvod. Už po 75 sekundách pykal po chybe brankára Brusta, ktorý v snahe o rozohrávku poslal puk len na hokeju Aaltonena a ten nemal problémy zakončiť do odkrytej bránky. Bratislavčania mohli vyrovnať v 5. minúte, keď prihrávku Valského nedokázal na dvakrát za chrbát Säteriho pretlačiť Kubalík. Následne mal šancu Cheechoo, ale fínsky gólman domácich bol opäť pozorný. V 16. minúte Viťaž navýšil svoje vedenie, keď expresne rýchlo využil presilovú hru. Na trestnej lavici v tom momente sedel Švarný za hákovanie. Kopejkin využil fakt, že Brust mal zakrytý výhľad Soloduchinom, a brankára Slovana prekonal strelou švihom z ľavého kruhu.

V druhej tretine sa belasí snažili streliť kontaktný gól, ale ich pokusy končili na dobre organizovanej defenzíve hostí a pozornom Säterim. Svoje šance postupne nevyužili Lušnák, Cheechoo a Jeglič.

Góly potom padali až v záverečnej tretine. V 43. minúte znížil Taffe, ktorý dorazil do siete strelu Cheechooa. Ten istý hráč mal o tri minúty neskôr na hokejke vyrovnanie, ale neuspel pri trestnom strieľaní. Heslo nedáš-dostaneš sa opäť naplnilo, keď Makejev poslal domácich do dvojgólového vedenia. Iskierku nádeje vykresal pre Slovan 75 sekúnd pred koncom tretej tretiny kapitán Meszároš, ktorého strela po teči Aaltonena skončila v bráne. Hostia pokračovali v hre bez brankára, ale vyrovnávajúci gól sa im streliť nepodarilo.

hlas po zápase (zdroj: hcslovan.sk)

Miloš Říha, tréner Slovana: "Zaspali sme začiatok zápasu, dostali sme dva góly po zbytočných chybách. Od druhej tretiny sme boli jasne lepší, ale nie dôrazní v koncovke. Mohli sme vyrovnať z penalty, no ďalšou chybou sme si zápas prehrali."