KHL: Slovan prehral v Minsku po nájazdoch

NETKY.SK • 9 Január 2015, 07:43 • 2 min

MINSK - Hokejisti Slovana Bratislava sa po nočnej more, ako nazval ich tréner Petri Matikainen nedeľňajšiu prehru 4:5 na ľade Medveščaku Záhreb, nedokázali vo štvrtok výsledkovo revanšovať.

V zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) podľahli v Minsku na klzisku domáceho Dinama 2:3 po samostatných nájazdoch. Bieloruské mužstvo poslal do vedenia v 6. min Charles Linglet, na jeho presný zásah odpovedal v druhej tretine Ladislav Nagy. V poslednej minúte druhého dejstva prinavrátil Dinamu vedenie Ryan Vesce, Slovan však opäť dokázal na nepriaznivý vývoj zareagovať. V 57. min vyrovnal slovinský legionár Žiga Jeglič. Oba góly "belasí" inkasovali v početnej nevýhode. V riadnom hracom čase ani predĺžení už rozhodnutie nepadlo. Víťazný samostatný nájazd premenil Andrei Stepanov.

Kontinentálna hokejová liga (KHL) - štvrtok:

Dinamo Minsk - Slovan Bratislava 3:2 po sam. nájazdoch (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 6. Linglet (Vesce), 40. Vesce (Bailen, Ellison), rozh. sam. nájazd Stepanov - 22. L. Nagy (C. Barker, Murley), 57. Jeglič (Netík)
Vylúčení: 3:4, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Komarov, Naumov - Golovľov, Menšich, 15 086 divákov
Minsk: Haugen - Krajíček, Goroško, Bailen, Nogačov, Šinkevič, Lisovec - Cheechoo, Szczechura, Kaľužnyj - Vesce, Ellison, Linglet - Materuchin, Meleško, Drozd - Razvadovskij, Kitarov, Stepanov
Slovan: Backlund - Luža, Sersen, Štajnoch, C. Barker, L. Kozák, Starosta - Bartovič, Surový, L. Nagy - Netík, Tičar, Jeglič - L. Hudáček, Murley, Vondrka - Kudrna, A. Šťastný, Ölvecký - P. White

Atlant Mytišči - Medveščak Záhreb 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)
Góly: 40. Jarullin, 58. Levickij (Ťuľapkin) - 6. St. Pierre, 23. McLean (Segal), 56. Segal (z tr. strieľania)

Avangard Omsk - Dinamo Moskva 3:7 (0:1, 2:3, 1:3)
Góly: 32. Pervušin, 38. Popov (Paršin), 56. Gustafsson (Paršin, Popov) - 9. Robinson (Žerdev, Mosaľov), 31. Pestuško (Daugaviňš), 31. Cvetkov (Karpov, Robinson), 36. Žerdev (Tereščenko, Robinson), 50. Daugaviňš (Volkov), 55. Daugavinš, 60. Robinson

Jugra Chanty-Mansijsk - Metallurg Novokuzneck 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)
Góly: 8. Magogin (Gusev, Buľanskij), 19. Maxwell (Larsen, Koroľuk), 49. Čibisov - 24. Skladničenko (Dorofejev)

Traktor Čeľabinsk - Sibir Novosibirsk 3:2 po predĺžení (0:0, 1:2, 1:0 - 1:0)
Góly: 34. Kručinin (Piganovič, Borodkin), 56. Glinkin (Pestunov, Aťushov), 62. Paré (z tr. strieľania) - 21. Enlund (Koskiranta), 29. Šumakov (Ignatovič)