KHL: Slovan po nájazdoch zdolal Lokomotiv Jaroslavľ

NETKY.SK • 1 Február 2017, 08:28 • 2 min

BRATISLAVA - Hokejisti Slovana Bratislava zvíťazili v utorňajšom domácom zápase KHL nad Lokomotivom Jaroslavľ 3:2 po predĺžení a samostatných nájazdoch.

"Belasí" tak figurujú na desiatej priečke tabuľky a na konte majú 80 bodov. Na ôsmom mieste je Jokerit Helsinki, ktorý má o dva body viac, no odohral o duel menej. Deviate HK Soči má 80 bodov, ale dve stretnutia k dobru.

Zverenci trénera Miloša Říhu pokračujú v trojzápasovej domácej sérii vo štvrtok 2. februára o 19.00 h, keď privítajú Dinamo Moskva. O deň neskôr nastúpia proti Viťazu Podoľsk.

Slovan Bratislava - Lokomotiv Jaroslavľ 3:2 pp a sn (1:0, 1:0, 0:2 - 0:0, 1:0)

Góly: 15. Hlinka (Cheechoo), 36. Cheechoo (Taffe, Kundrátek), rozh. nájazd: Jeglič - 54. Kozun (Nakládal), 56. Kozun (Pašnin, Kontiola). Rozhodovali: Vasiljev, Sergejev - Palei, Sivov (všetci Rus.), vylúčení: 5:5 na 2 min, navyše: Brust 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 10.055 divákov (vypredané).

zostavy:

Slovan Bratislava: Brust – Kundrátek, Sersen, Švarný, Plastino, Luža, Starosta, Bačík - Cheechoo, Taffe, Hlinka – Šťastný, Jeglič, Musatov - Chipchura, Lušňák, Skalický – Petráš, Šiška, Vopelka

Lokomotiv Jaroslavľ: Sudnicin - Nakládal, Osipov, Gavrikov, Ľubuškin, Pašnin, Rafikov, Koledov - Kozun, Kontiola, Talbot - Ilienko, Kraskovskij, Polunin - Galimov, Kartajev, Apalkov - Kadejkin, Loktionov, Lugin - Mosaľov

V úvode odštartoval aktívnejšie Slovan, ktorý dobre forčekoval a vytvoril si niekoľko príležitostí. Brankár hostí si postupne poradil so strelami Sersena, Chipchuru aj Lušňáka. Hostia sa dostali do nebezpečnejších možností až po šiestich minútach. Najväčšiu mali po ďalšej chybe Brusta, ktorý vykorčuľoval za bránku, ale zle rozohral a puk takmer dostal do siete Ilienko. Brust spolu s obranou však nepríjemnú situáciu zachránili. Následne si brankár domácich poradil so šancou Apalkova. V 10. minúte sa strhla pred bránkou hostí menšia šarvátka a Ľubuškin dostal trest na dve minúty. "Belasí" si počas presilovky vypracovali viacero šancí, ale presadili sa až po nej. V 15. minúte Cheechoo spoza bránky našiel zadovkou pred bránkoviskom Hlinku a ten z prvej poslal puk ku vzdialenejšej žŕdke - 1:0.

V 22. minúte sa po ľavej strane natlačil pred Brusta Ilienko, ale domáci brankár situáciu zvládol. V úvode druhej časti sa na neho zniesla spŕška striel, keď Lokomotiv dostal domácich pod tlak a pár minút ho nepustil z pásma. Vymanili sa z neho až v 29. minúte, keď predviedla dobré striedania prvá formácia. V 31. minúte však išiel na trestnú lavicu Bačík a Slovan sa musel prvýkrát v zápase brániť presile. Brust si poradil s nebezpečnými strelami Rafikova a po ňom Talbota. Vzápätí išli v krátkom slede na trestnú Jeglič za podrazenie a Talbot za sekanie a hralo sa štyria proti štyrom. "Belasí" sa dostali do prečíslenia, ale Švarný nezužitkoval Šťastného prihrávku. V 36. minúte domáci znova udreli. Taffe prihral zľava napravo Cheechoovi a ten prestrelil Sudnicina - 2:0. Gól padol štyri sekundy pred koncom dohrávanej presilovky Slovana. V 39. minúte mal po akcii Kozuna gól na hokejke Osipov, ale vo vyloženej šanci netrafil.

Domáci mohli definitívne rozhodnúť počas ďalšej presilovky od 46. minúty. Sudnicin si poradil s tvrdou strelou Kundrátka a potom aj s akciou Šťastného, ktorý si pred neho potiahol puk spoza bránky. V 53. minúte si vypracovali väčšiu šancu aj hostia, keď strieľal Polunin, ale ležiaci Brust jeho pokus vyrazil a puk vyhodil do bezpečia jeden z obrancov. Vzápätí si Lokomotiv zahral presilovku a za 25 sekúnd ju dokázal využiť. Presadil sa Kozun, ktorý vystrelil z ľavého kruhu - 2:1. Ten istý hráč o dve minúty vyrovnal na 2:2, keď ho výborne uvoľnil Pašnin a nájazd zakončil pomedzi Brustove betóny. Po góle vypenil domáci brankár, ktorý sa vrhol na strelca a vyslúžil si osobný trest 10 min.

Do konca duelu ani v predĺžení gól nepadol. V nájazdoch rozhodol o triumfe domácich Jeglič.

hlasy po zápase:

Miloš Říha, tréner Slovana: "Pre nás to bol ťažký zápas s ťažkým súperom. Hra bola vyrovnaná a nebolo v nej lepšieho či horšieho mužstva. My sme dali dva góly, škoda, že sme to neustáli do konca. Škoda, že sme spravili tú chybičku a súper vyrovnal. Ale sme radi aj za takúto výhru."

Jonathan Cheechoo, útočník Slovana, v zápase 1+1: "Pre nás je už každý zápas ťažký. Musíme nájsť cestu, ako ďalej vyhrávať. Všetko je možné, ale musia nám k tomu pomôcť aj iné tímy. My sa však musíme zamerať na to, čo dokážeme spraviť a nazbierať čo najviac víťazstiev."

Žiga Jeglič, útočník Slovana: "Bol to ťažký súper a sme šťastní z výhry. Škoda, že sme nezískali tri body, ale aj s dvomi sme spokojní. Majú veľmi dobré mužstvo. My sme boli trochu lepší až na tie tri minúty. Musíme tak pokračovať až do konca základnej časti, získať čo najviac bodov a čakať na chyby Jokeritu a Soči."

Alexej Kudašov, tréner Lokomotivu: "Dnes to bol zaujímavý a vyrovnaný zápas, v ktorom rozhodli až nájazdy. Nakoniec to dopadlo tak, ako to malo dopadnúť."