KHL: Slovan opäť prehral, doma nestačil na Jaroslavľ

NETKY.SK • 12 December 2015, 07:34 • 2 min

BRATISLAVA - Hráči Slovana Bratislava neuspeli v piatkovom zápase v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL), keď v domácom prostredí podľahli tímu Lokomotiv Jaroslavľ tesne 0:1. Pre Slovan je to už piata prehra v sérii, predtým Bratislavčania ťahali sériu šiestich víťazstiev.

"Belasí" majú v tejto sezóne už tretiu sériu piatich prehier, ich maximom v tejto súťaži je sedem neúspechov za sebou v závere základnej časti predchádzajúceho ročníka.

Zverenci trénera Miloša Říhu počas celého duelu nedokázali nájsť recept na brankára Murygina, ktorý si pripísal už deviate čisté konto v aktuálnej sezóne. O všetkom rozhodla delovka Gorochova z 15. min, ktorou ruský útočník popri Brustovej lapačke trafil presne horný roh bránky Slovana.

V aktuálnej sezóne KHL nazbierali Bratislavčania v 42 zápasoch 55 bodov a v tabuľke Západnej konferencie im patrí 11. miesto. Najbližšie sa Slovan predstaví opäť doma, po reprezentačnej prestávke v stredu 22. decembra o 19.00 h privíta Dinamo Minsk.

Kontinentálna hokejová liga (KHL) - piatok:

HC Slovan Bratislava - Lokomotiv Jaroslavľ 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Gól: 15. Gorochov (Enlund, J. Novotný)
Vylúčení: 4:6 na 2 min, navyše: Barker 5+10 min za bitku - Ľubuškin 5 min za bitku, Koledov 10 min za nešp. správanie, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Bondar, Komarov - Goľak, Misiur (všetci Rus.), 10 055 divákov

Slovan: Brust - Sersen, Barker, Valach, V. Mihálik, Luža, Švarný, L. Kozák - Jeglič, Tičar, L. Nagy - Miklík, T. Surový, Bartovič - Kašpar, Viedenský, V. Nedorost - D. Skokan, Lušňák, Skalický
Jaroslavľ: Murygin - Hersley, S. Kronwall, Gavrikov, Ľubuškin, Gorochov, Grigoriev, Koledov - Averin, Kontiola, D. Apaľkov - Sigariov, J. Novotný, Enlund - Galimov, Kartajev, Kapustin - Maľcev, A. Loktionov, Koňkov - Korškov

Hokejisti Slovana Bratislaca síce mali v úvodnej tretine 47-sekundovú presilovku o dvoch korčuliarov, no z tlaku v útočnom pásme nedokázali skórovať. "Belasí" sa potom ubránili pri vylúčení Valacha, no po jeho návrate na ľad sa po pravej strane pretlačil k strele Grochov a puk umiestnil popri Brustovej vyrážačke do horného rohu jeho bránky - 0:1.
V druhej tretine mali obaja súperi niekoľko šancí na gól, ale Brust a Murygin previedli pekné zákroky. V závere dvadsaťminútovky Ľubuškin tvrdo narazil Miklíka na mantinel, za čo ho v pästiarskej výmene "pomstil" spoluhráč Barker.

V tretej časti mohli na rozdiel dvoch gólov zvýšiť Enlund či J. Novotný, no Brust si poradil s ich pokusmi. Na opačnej strane chcel vyrovnať Skalický, no proti bola vyrážačka Murygina. Slovan si predĺženie nevynútil ani pri záverečnej hre bez brankára.

hlas po zápase:

Miloš Říha, tréner Slovana: "V prvej tretine sme mali zo súpera rešpekt, potom sme pridali. Inkasovali sme, ale zdvihli sme sa. Jaroslavľ hrá veľmi dobre v obrane, bolo to náročnejšie. Škoda, že sme v samom závere nevyužili obrovskú šancu. Za to, čo sme predviedli, sme si minimálne bod určite zaslúžili."

Tomáš Surový, kapitán Slovana: "Boli sme si vedomí toho, že potrebujeme body. Žiaľ, bez gólu sa nedá vyhrať. Máme šance, jediný problém je, že ich nepremieňame. Oni hrali dobre v obrane, na zakončenie sme nemali veľa času. Obaja brankári chytali výborne. Bol to herne vyrovnaný zápas, škoda, že sme nezískali aspoň bod."

Michal Sersen, obranca Slovana: "Robili sme, čo sme mohli. Treba však pochváliť hru súpera, ktorý nás nepúšťal do čistých šancí. Aj to je dôvod, prečo sme nedali gól. V tejto lige hráme play off od začiatku sezóny až do konca. V každom jednom dueli potrebujeme brať body."

Alexej Kudašov, tréner Lokomotivu: "Sme veľmi spokojní, bol to kvalitný zápas. Škoda, že sme nevyužili všetky naše šance, ale s tromi bodmi musíme byť spokojní."