KHL: Slovan je na víťaznej vlne, zdolal aj Červénú hviezdu Kchun-lun

NETKY.SK • 15 Október 2018, 11:03 • 2 min

Bratislava - Hokejisti Slovana Bratislava zdolali v nedeľňajšom domácom dueli KHL Červenú hviezdu Kchun-lun 4:3 po predĺžení a pripísali si už tretie víťazstvo za sebou. V tabuľke Západnej konferencie preskočili Dinamo Moskva a posunuli sa so ziskom 14 bodov na 10. priečku, za ôsmym Viťazom Podoľsk zaostávajú iba o bod.

Slovanisti využili v zápase dve presilovky zásluhou Jeffa Taffea a Michala Řepíka, tretí gól strelil v 53. minúte Matúš Sukeľ. Hostia dokázali trikrát zmazať jednogólové manko, pričom na 3:3 vyrovnal 16 sekúnd pred koncom riadneho hracieho času Martin St. Pierre. O víťazstve domácich rozhodol v 43. sekunde predĺženia Rudolf Červený. Slovan po triumfoch v Novosibirsku (2:1 pp) a Omsku (3:2 pp) vyhral aj tretí zápas za sebou v predĺžení. V drese čínskeho klubu sa predstavili i exslovanisti Tomáš Kundrátek a Rok Tičar, zo striedačky sledoval duel náhradný brankár Barry Brust.

Zverenci Vladimíra Országha sa v rámci trojzápasovej domácej série s tímami z Ďalekého východu najbližšie stretnú v utorok s Admiralom Vladivostok (18.30), o dva dni neskôr v rovnakom čase privítajú na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu Amur Chabarovsk.

KHL - základná časť:

Slovan Bratislava - Červená hviezda Kchun-lun 4:3 pp (0:0, 2:1, 1:2 - 1:0)

Góly: 24. Taffe (Řepík, Gelinas), 40. Řepík (Červený, Bailey), 53. Sukeľ (Sersen, Liška), 61. Červený - 32. Lajunen (Beck, Kane), 45. Beck (Yip), 60. St. Pierre. Rozhodovali: Belov, Sergejev – Šalagin, Šišlo (všetci Rus.), vylúčení: 4:8 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 6809 divákov.

zostavy:

Slovan Bratislava: Čiliak – Gelinas, Sersen, Grman, Meszároš, Klok, Jánošík, Bačik, Švarný – Řepík, Taffe, Virta – Liška, Sukeľ, Červený – Lamper, Bailey, Lunter – Baranov, Chipchura, Rau

Červená hviezda Kchun-lun: Lazušin – Lajunen, Gragnani, Kundrátek, Redlihs, Yuen, Bartley – Palola, Sundström, Lundh – Fontaine, Mertl, Tičar – Yip, St. Pierre, Beck - Squires, Latta, Kane

hlasy po zápase:

Vladimír Országh, tréner Slovana: "Pre nás to bol dôležitý zápas, pretože sme chceli potvrdiť body získané vonku. Chceli sme potešiť aj fanúšikov. Chalani hrali dobre a naša hra ešte pôjde určite hore. Za výkon sme si výhru zaslúžili, pre nás sú to veľmi dôležité body."

Jussi Tapola, tréner Kchun-lunu: "Aby som bol úprimný, musíme pochváliť brankára. Slovan bol lepší a bod sme získali len vďaka šťastiu."

Matúš Sukeľ, útočník Slovana: "Škoda gólu v závere, ale som rád, že sme napokon získali dva body. Hostia boli nepríjemní, ale napokon sme zaslúžene vyhrali. Som rád, že ťaháme sériu troch víťazstiev, verím, že v nej budeme pokračovať."

Rudolf Červený, strelec rozhodujúceho gólu: "Dostali sme dva vlastné góly, ale boli sme do konca zápasu aktívni. Aj preto sme si výhru zaslúžili. Verili sme si, napokon sme dokázali vyhrať. Pri mojom góle som dostal dobrú prihrávku, využil som fakt, že som bol rozbehnutý."