KHL: Slovan doma prehral s Novosibirskom

NETKY.SK • 1 December 2016, 08:15 • 2 min

BRATISLAVA - Hokejisti Slovana Bratislava podľahli v stredajšom dueli KHL Sibiru Novosibirsk 2:5. O nádej na lepší výsledok prišli v závere druhej tretiny, keď hostia strelili v priebehu 41 sekúnd dva góly a vytvorili si rozhodujúci náskok. Hetrikom sa blysol Konstantin Okulov.

Zverenci trénera Miloša Říha odohrajú tento týždeň pred domácim publikom ešte dva zápasy. V piatok o 19.00 h privítajú Metallurg Novokuzneck, na ďalší deň o 17.00 hostia Avangard Omsk.

Slovan Bratislava - Sibir Novosibirsk 2:5 (0:2, 1:2, 1:1)

Góly: 24. Cheechoo (Brust), 49. Smoleňák (Cheechoo) - 7. Okulov (Šalunov), 17. Okulov (Gluchov, Menšikov), 38. Okulov (Gluchov), 37. Boychuk (Šalunov), 56. Beľakov (Boychuk). Rozhodovali: Buturlin, Sergejev - Kučava, Novikov, vylúčení: 6:6 na 2 min. navyše Brust (Slovan) 10 min. za nešportové správanie, Petráš (Slovan) 5+DKZ za faul kolenom, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 7458 divákov

zostavy:

Slovan Bratislava: Brust - Novák, Meszároš, Švarný, Plastino, Starosta, Ďaloga, Sersen - Cheechoo, Tafe, Hlinka - Jeglič, Lušňák, Chipchura - Smoleňák, Kopecký, Musatov - Vopelka, Šiška, Petráš

Sibir Novosibirsk: Taylor - Polašek, Fiodor, Lukin, Menšikov, Verešagin, Mišarin, Naumov - Sannikov, Šalunov, Boychuk - Arťuchin, Kemppainen, Žafjarov - Pervušin, Vorošilo, Butuzov - Skabelka, Gluchov, Okulov

Zápas mal v úvodnej tretine len priemerné tempo. Slovan sa neodhodlal k aktívnemu napádaniu a keďže Sibir založil hru na poctivej defenzíve, šancí bolo málo. V rozhodujúcich momentoch neatraktívneho prvého dejstva mal prsty Jeff Taffe. V 5. minúte najskôr neposlal Slovan strelou z otočky do vedenia a v nasledujúcom striedaní pustil poľahky do zakončenia Okulova, ktorý spred bránkového priestoru pohodlne prekonal Brusta. Do sirény si Slovan vypracoval ešte dve pološance, ale vyrovnania sa nedočkal a po ďalšej chybe inkasoval. Okulov si v úniku pohodlne naviedol puk do otvorenej obrany a umiestnenou strelou prekonal Brusta.

Na začiatku druhej tretiny ponúkli hostia Slovanu 95-sekundovú presilovku o dvoch hráčov. Jej priebeh nevyšiel "belasým" podľa predstáv, no v pokračujúcej prevahe piatich na štyroch napokon udreli. Sibir sa v trojici vybral dopredu, Brust získaný puk ihneď rozohral na Cheechooa, ktorý ho z pravého krídla doviedol až do siete. Platnosť zásahu potvrdil aj videozáznam. V ďalšom priebehu sa hra rozbehla, zrodilo sa viac gólových šancí, ale ani Butuzov pred prázdnou bránkou, ani Lušňák z prvej nepochodil. Zápas okorenila a prakticky rozhodla potýčka za Brustovou bránkou, do ktorej sa zapojili všetci hráči prítomní na ľade. Domáci brankár inkasoval štvorminútový trest, následne aj desiatku za nešportové správanie a tretí gól mu k tomu pribalil Okulov. Po jeho hetrikovej radosti dorazil Slovan štvrtým gólom Boychuk.

Tretiu tretinu otvorili "belasí" presilovkovým náporom, po ktorom napokon vyťažili vytúžený gól. V 49. minúte využil zlé postavenie brankára Taylora v prečíslení Smoleňák a strelou na lapačku znížil. Slovan presný zásah naštartoval, väčšinu nasledujúcich minút búšil do hosťujúcej obrany, no bez efektu. Štyri minúty pred koncom ho definitívne zlomil Beľakov a podčiarkol triumf Sibiru v pomere 5:2.

hlasy po zápase:

Miloš Říha, tréner Slovana: "Dostávali sme sa do streleckých pozícii, na druhej strane všetko, čo letelo na našu bránku, skončilo v sieti. V presilovke si povieme, že tam pôjde aspoň dvadsať striel na bránku a išla jedna. Hovoríme si na tréningu každý deň, že to zjednodušíme. Zasa sme to nesplnili, nemohli sme preto očakávať lepší výsledok."

Michal Sersen, premiérový sezónny zápas za Slovan: "Bolo to fyzicky náročnejšie, ťažko sa mi dostávalo do tempa, hra bola od začiatku rozkúskovaná. Nepomohlo mi ani to, že sme po prvej tretine prehrávali 0:2. Postupne sme sa zlepšili, bohužiaľ, v presilovkách nám to nechce padať. Je to veľká škoda. Všetci sme odhodlaní, nikto nič nebalí. Musíme to hodiť za hlavu."

Radek Smoleňák, autor druhého gólu Slovana: "Je to stále o tom istom. Veľa času trávime na trestnej lavici a veľmi sa nadrieme na gól. Sú aj strely, ale vpredu je to slabé. S dvomi gólmi sa dá vyhrať raz za čas, nie stále."

Andrej Skabelka, tréner Sibiru: "Dnešný zápas sa mi páčil. Bol dynamický, hralo sa rýchlo, bolo to aj napínavé. Chcem sa hráčom poďakovať za prístup aj úspešný výsledok."