KHL: Slovan bral bod v Nižnekamsku, dvojgólový Šatan

NETKY.SK • 7 Január 2014, 16:22 • 2 min

NIŽNEKAMSK - Slovan Bratislava po utorku delí deväť bodov od poslednej postupovej pozície do play-off Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL). "Belasí" prehrali na ľade Neftechimiku Nižnekamsk 3:4 po predĺžení, hoci po dvoch tretinách viedli o gól. Slovan je na 12. priečke Východnej konferencie so ziskom 51 bodov, Lokomotiv Jaroslavľ je ôsmy s rovnou šesťdesiatkou na konte.

Zverencom Rostislava Čadu absolútne nevyšiel vstup do utorkového zápasu, keď už v 11. min zaostávali 0:2 a Miroslava Kopřivu vystriedal v bránke Jaroslav Janus. Zvrat prišiel v prostrednej časti hry. Najprv Juraj Mikúš znížil v 22. min na rozdiel jedného gólu, a potom sa 39-ročný veterán Miroslav Šatan dvoma gólmi postaral o priebežný obrat. Krídelník tretieho bratislavského útoku najprv v oslabení vyrovnal a neskôr v presilovke v úvode 37. min otočil na 3:2. Hostia však tesný náskok neudržali, rovnako v početnej výhode sa v polovici tretej tretiny presadil obranca Renat Mamašov. Domáci získali druhý bod v predĺžení, svojím druhým gólom v stretnutí sa oň postaral Igor Polygalov.
Najbližšie nastúpi Slovan vo štvrtok 9. januára od 14.00 SEČ na ľade Ufy, kde zakončí svoj predposledný "trip" po Rusku v rámci základnej časti KHL 2013/2014.

Neftechimik Nižnekamsk - Slovan Bratislava 4:3 po predĺžení (2:0, 0:3, 1:0 - 1:0)
Góly: 5. Taratuchin (Belousov), 11. Polygalov (Tolpeko), 49. Mamašov, 62. Polygalov - 22. J. Mikúš (Ölvecký), 30. Šatan (Sigalet), 37. Šatan
Vylúčení: 3:6, navyše Štajnoch (Slovan) 10 min za nešp. správanie, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Kulakov, Bondar - Fatejev, Palej, 4500 divákov

Nižnekamsk: Dalton - Jarullin, N. Belov, M. Berezin, Mamašov, S. Romanov, Kosmačov - Netík, Koukal, Milovzorov - Tolpeko, Polygalov, Chochriakov - Truňov, Taratuchin, Belousov - S. Aľševskij, P. Kulikov, J. Aľševskij
Slovan: Kopřiva (od 11. Janus) - Sigalet, Škoula, Trončinský, V. Mihálik, Mojžíš, Štajnoch, J. Brejčák - Miklík, Bližňák, Vondrka - J. Mikúš, Ölvecký, Bartovič - Šatan, Radivojevič, L. Hudáček - B. Mráz, A. Šťastný, T. Mikúš - Matoušek