KHL: Sloboda prispel gólom k triumfu Lady Togliatti nad Barysom

NETKY.SK • 4 Október 2014, 18:23 • 2 min

MOSKVA - Slovenský obranca Karol Sloboda prispel gólom k triumfu Lady Togliatti v sobotňajšom dueli zápase Kontinentálnej hokejovej ligy nad Barysom Astana 2:1 po nájazdoch.

Sloboda vyrovnal v 45. minúte prudkou strelou od pravého mantinelu na 1:1 a v rozstrele rozhodol Andrej Nikitenko.

Hráči CSKA Moskva nad domácim Admiralom Vladivostok hladko 5:0 a bodovo sa dotiahli na lídra Západnej konferencie SKA Petrohrad. Admiral absolútne nezvládol druhú tretinu, v ktorej inkasoval až štyri góly. Tím slovenského trénera Dušana Gregora kapituloval ešte raz v záverečnej časti, pričom všetky góly inkasoval v oslabení.

Pozíciu suverénneho lídra Východnej konferencie potvrdili hokejisti Metallurgu Magnitogorsk. Na ľade Jugry Chanty-Mansijsk vyhrali tesne 2:1, keď všetky góly padli už v prvej tretine stretnutia.

sumáre - KHL:
      Admiral Vladivostok - CSKA Moskva 0:5 (0:0, 0:4, 0:1)
      Góly: 21. Radulov, 27. Da Costa, 29. Radulov, 37. Muršak, 56. Volkov

Metallurg Novokuzneck - Torpedo Nižnij Novgorod 1:6 (0:3, 1:2, 0:1)
      Góly: 38. Galimov (tr. str.) - 14. Salminen, 17. Immonen, 17. Kuľomin, 28. Hietanen, 31. Wolski (tr. str.), 46. Potapov

Sibir Novosibirsk - Severstaľ Čerepovec 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
      Gól: 44. Koskiranta

Jugra Chanty-Mansijsk – Metallurg Magnitogorsk 1:2 (1:2, 0:0, 0:0)
      Góly: 4. Romancev – 10. Juňkov, 12. Mozjakin

Traktor Čeljabinsk – Salavat Julajev Ufa 1:2 pp (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)
      Góly: 55. Osnovin – 2. Pihlström, 62. Hartikainen

Neftechimik Nižnekamsk – Avangard Omsk 3:4 (0:0, 0:1, 3:3)
      Góly: 44. Kulikov, 51. Kosmačjov, 51. Milovzorov – 23. Kuljaš, 45. Mozer, 46. Paršin, 55. Kalinin

Lada Togliatti – Barys Astana 2:1 pp a sn (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0, 1:0)
      Góly: 45. SLOBODA, rozh. nájazd Nikitenko – 42. Starčenko