KHL: Salavat Julajev Ufa - Avangard Omsk 3:2, Záborský aj Baranka asistovali

NETKY.SK • 5 December 2013, 18:48 • 2 min

MOSKVA - Hokejisti Salavat Julajev Ufa zdolali vo štvrtkovom zápase KHL na domácom ľade Avangard Omsk 3:2 a pripísali si druhý triumf v rade. Jednou asistenciou sa na ňom podieľal slovenský reprezentant Tomáš Záborský, pre ktorého to bol špecifický súboj aj preto, že nastúpil proti svojmu bývalému zamestnávateľovi. Na opačnej strane si bod do štatistík zapísal jeho krajan Ivan Baranka, keď asistoval pri druhom góle svojho tímu.

Gólovú prestrelku videli diváci v Magnitogorsku, kde domáci Metallurg zvíťazil nad Jugrou Chanty-Mansijsk 5:4 po predĺžení. Hostia ešte v 26. minúte vyhrávali 4:0, Magnitogorsk na konci druhého dejstva zavelil k obratu a štyrmi presnými zásahmi poslal duel do predĺženia. O výhre Metallurgu napokon rozhodol v predĺžení Denis Platonov.

Na vedúcu pozíciu Východnej konferencie sa dostali hráči Barys Astana po chudobnom víťazstve nad Neftechimikom Nižnekamsk 1:0. V tabuľke im patrí prvá priečka so 70 bodmi.

Metallurg Magnitogorsk - Jugra Chanty-Mansijsk 5:4 pp (0:3, 1:1, 3:0 - 1:0)
Góly: 40. Chabarov, 48. Kovář, 56. Platonov, 57. Kovář, 63. Platonov - 11. Jakubov, 15. Shefer, 18. Savinainen, 26. Chlyncev

Traktor Čeľabinsk - Avtomobilist Jekaterinburg 2:3 pp a sn (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 25. Kosticyn, 43. Osnovin - 40. Černov, 49. Megalinskij, sam. rozh. náj. Malychin

Salavat Julajev Ufa - Avangard Omsk 3:2 (1:0, 0:0, 2:2)
Góly: 11. Makarov (ZÁBORSKÝ), 51. Makarov, 59. Pihlström - 56. Sjomin, 56. Perežogin (BARANKA)

Neftechimik Nižnekamsk - Barys Astana 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Gól: 18. Romanov

Viťaz Podolsk - Torpedo Nižnij Novgorod 2:3 (0:1, 2:0, 0:2)
Góly: 32. Afinogenov, 33. Šitikov - 4. Paršin, 44. Immonen, 45. Hodgman