KHL: Riga má nový rekord súťaže, 3 góly padli za 43 sekúnd

NETKY.SK • 30 Október 2015, 11:22 • 2 min

RIGA - Hráčom lotyšského mužstva Dinamo Riga sa v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) zatiaľ nedarí podľa predstáv, no počas aktuálneho týždňa sa postarali o nový rekord súťaže.

Predposledný tím tabuľky Západnej konferencie totiž dosiahol v domácom súboji proti Jugre Chanty-Mansijsk tri góly v rozpätí 43 sekúnd, čo je nové maximum ligy. V utorkovom zápase zvýšil na 2:0 Miks Indrašis, o 13 sekúnd neskôr pridal ďalší gól Maris Biševskis a o ďalších 30 sekúnd upravil na 4:0 Edgars Kulda. Dinamo Riga napokon triumfovalo presvedčivo 7:1.

Vo štvrtok v súboji proti Avtomobilistu Jeaterinburg sa Lotyšom tiež podarilo streliť tri zlepené góly, nie však v takom úzkom časovom rozpätí. Mali ale veľmi veľkú hodnotu, keď padli v úplnom závere duelu a Riga v ňom nielen zmazala dvojgólové manko, ale v úvode predĺženia si vybojovala aj bod navyše. Dinamo prehrávalo dve minúty pred treťou sirénou 2:4 a všetko nasvedčovalo tomu, že nezíska ani bod. Kaspars Saulietis 81 sekúnd pred koncom III. tretiny skorigoval a 40 sekúnd neskôr vyrovnal Tim Sestito. Ani to však domácich neuspokojilo a v 23. sekunde predĺženia rozhodol o ich triumfe Lauris Darziňš. Spomenuté tri presné zásahy padli v rozpätí 104 sekúnd. Na ligový rekord Dinama Riga upozornil portál Eurohockey.com