KHL: Podhradského asistencia nestačila Togliatti proti Soči

NETKY.SK • 6 November 2014, 19:15 • 2 min

MOSKVA - Asistencia slovenského obrancu Petra Podhradského pri góle Semiona Valujského v 40. min nepomohla tímu Lada Togliatti k tomu, aby zabodoval vo štvrtkovom súboji Kontinentálnej hokejovej ligy proti HK Soči.

Hráči Togliatti, ktorí sa do KHL vrátili po štvorročnej pauze, podľahli doma nováčikovi súťaže 1:3. Doma vo štvrtok prehral aj Jekaterinburg s Čerepovcom 3:5 a Čeľabinsk nestačil na Jaroslavľ po predĺžení 3:4. Víťazný gól strelil v 61. min český útočník Jiří Novotný. Rovnako v predĺžení a rovnako český strelec rozhodol aj zápas Chanty-Mansijska s Nižným Novgorodom. Domáci zvíťazili 3:2 vďaka presnej strele Lukáša Kašpara zo 61. min.

Avtomobilist Jekaterinburg - Severstal Čerepovec 3:5 (0:1, 0:2, 3:2)
Góly: 53. Solomonov (Jemelin), 55. Jegin (Rybakov), 60. Michnov (Lepistö, Petružálek) - 19. Trubačov (Stoľarov), 21. Nikoncev (Stoľarov), 30. Černov (Kagarlickij, Monachov), 47. Kovyršin (Kagarlickij, Monachov), 48. Nikoncev (Kafarlickij, Černov)

Traktor Čeľabinsk - Lokomotiv Jaroslavľ 3:4 po predĺžení (1:3, 2:0, 0:0 - 0:1)
Góly: 17. Pestunov (Glinkin, Andrej Popov), 24. Andrej Popov (Aťušov, Glinkin), 32. Piganovič (Osnovin) - 1. Plotnikov (Holos, S. Kronwall), 8. Kapustin (Koňkov), 18. Plotnikov (J. Novotný, Thörnberg), 61. J. Novotný (Plotnikov, S. Kronwall)

Jugra Chanty-Mansijsk - Torpedo Nižnij Novgorod 3:2 po predĺžení (1:1, 0:0, 1:1 - 1:0)
Góly: 17. Kašpar (Rajala), 47. Gusev (Larsen), 61. Kašpar (Magogin) - 19. Krasnoslabodcev (Filatov, Galuzin), 57. Salminen (Grigoriev)

Lada Togliatti - HK Soči 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
Góly: 40. Valujskij (PODHRADSKÝ) - 37. Anisin (C. Wilson, A. Krutov), 46. Ľudučin (C. Wilson), 52. A. Krutov (C. Wilson)