KHL: Petrohrad zvíťazil tesne, Lev s prehľadom

NETKY.SK • 21 Marec 2014, 09:11 • 2 min

MOSKVA - Vo štvrtkových stretnutiach Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) sa presadili domáce družstvá. SKA Petrohrad i Lev Praha využili výhodu domáceho prostredia a ujali sa vedenia vo svojich semifinálových sériách v rámci Západnej konferencie.

Viac sa natrápili hokejisti SKA Petrohrad - o ich najtesnejšom víťazstve nad Lokomotivom Jaroslavľ rozhodol v 4. min duelu nórsky útočník Patrick Thoresen. Ďalšie góly v stretnutí už diváci nevideli. V súboji neruských zástupcov bolo už po dvoch tretinách jasné, že český Lev Praha získa prvé víťazstvo proti ukrajinskému Donbassu Doneck, keďže hostitelia viedli po štyridsiatich minútach hry 5:0. Donbass v tretej časti už len kozmeticky upravil skóre.

Súhrn výsledkov štvrtkových stretnutí play-off Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) - hrá sa na 4 víťazstvá:

Západná konferencia - semifinále - prvé zápasy:

SKA Petrohrad - Lokomotiv Jaroslavľ 1:0 (1:0, 0:0, 0:0) - stav série: 1:0
Gól: 4. Thoresen

Lev Praha - Donbass Doneck 5:2 (1:0, 4:0, 0:2) - stav série: 1:0
Góly: 15. Azevedo, 24. Matai, 24. J. Novotný, 28. Vrána, 38. Zackrisson - 49. Zacharov, 59. Kagarlickij